fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ochrona zdrowia

Ponad 100 tys. funkcjonariuszy zaszczepionych

Jak poinformowało dziś MSWiA już ponad 100 tys. funkcjonariuszy służb mundurowych przyjęło pierwszą dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi.
materiały policji
100 171 – dokładnie tylu funkcjonariuszy służb mundurowych przyjęło już pierwszą dawkę szczepionki – poinformowało dziś MSWiA.

Zaszczepionych zostało prawie 43,6 tys. policjantów, niemal 28,2 tys. strażaków-ochotników, prawie 10,8 tys. funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz ponad 5,1 tys. strażników granicznych.

Funkcjonariusze szczepieni są preparatem AstraZeneca. - Wśród pozostałych służb mundurowych najwięcej zaszczepionych osób jest w Służbie Celno-Skarbowej (blisko 5 tys.) oraz w strażach gminnych i miejskich (ponad 3,8 tys.).

Poza tym – jak informuje MSWiA - w ramach tej grupy szczepią się również: Służba Ochrony Państwa, Straż Ochrony Kolei, Inspekcja Transportu Drogowego oraz ratownicy górscy i wodni wykonujący działania ratownicze.

Szczepienia służb mundurowych trwają od 24 marca, kiedy w szpitalu tymczasowym na PGE Narodowym odbyła się inauguracja tego procesu.

Od tego dnia na terenie całego kraju systematycznie szczepieni są kolejni funkcjonariusze.

Szczepienie funkcjonariuszy służb mundurowych odbywa się w szpitalach węzłowych i łącznie w 133 punktach szczepień. Większość z nich to placówki służby zdrowia MSWiA. Akcję koordynuje Komenda Główna Policji.

Jak wynika z danych ministerstwa zdrowia do tej pory w Polsce zostało wykonanych 8 845 735 szczepień: 6 556 776 pierwszą i 2 288 959 drugą dawką.

W ciągu ostatniej doby podano 135 154 dawek szczepionki. Według ekspertów, aby uzyskać odporność populacyjną i wygasić epidemię, powinno się zaszczepić od 40 do 70 proc. Polaków.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA