Janina Blikowska

Janina Blikowska

Dziennikarka

Specjalne wyróżnienie dla Rzeszowa. Za pomoc uchodźcom

Wołodymyr Zelenski, prezydent Ukrainy podczas przemówienia w Radzie Najwyższej - poinformował, że uhonorował Rzeszów - tytułem „miasta-ratownika". Dodał, że to tytuł, który został stworzony dla miast partnerskich, które przyszły na pomoc Ukrainie i jej obywatelom po inwazji rosyjskiej.

Gdy klient banku namówi klienta, obaj mogą zostać nagrodzeni

„Polecajcie nasze konta i zarabiajcie!” – zachęca jeden z banków. Inny oferuje bony do popularnych sklepów i bilety do kina.

Płaczemy, ale płacimy dużo większe raty kredytowe

Banki nie odnotowują większej liczby wniosków o zawieszenie spłaty kredytu hipotecznego, ale widzą większe zainteresowanie pomocą z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców.

Nowe miasto partnerskie Lublina. To ukraiński Charków

Prezydent Lublin Krzysztof Żuk oraz mer Charkowa Ihor Terekhov podpisali umowę o partnerstwie obu miast. Uroczystość odbyła się w formule online w sali obrad Rady Miasta Lublin w Ratuszu.

Betonoza. Wciąż jej dużo, a przybywa w kolejnych miastach

Po trzyletniej rewitalizacji do użytku oddano Rynek w Zakliczynie niedaleko Tarnowa. Główny plac miasteczka wygląda imponująco – jak na betonową pustynię przystało.

Prezydent Bydgoszczy: Brak ścieżek to dziś największe zaniedbanie

Jeżeli rower ma się stać alternatywą dla samochodu, to cykliści nie mogą przemykać między tirami. Brak ścieżek rowerowych to dziś największe zaniedbanie – mówi nam wiceprezydent Bydgoszczy Michał Sztybel.

Praca dla kierowców i motorniczych z Ukrainy. U miejskich przewoźników

Gdańskie Autobusy i Tramwaje chcą zatrudnić kierowców i motorniczych z Ukrainy.

ONZ z pomocą dla uchodźców w Polsce

Dwadzieścia tysięcy rodzin z Ukrainy, które znalazły schronienie w Gdańsku otrzyma finansowe wsparcie. W mieście otwarto punkt doraźnej pomocy gotówkowej przeznaczonej dla uchodźców. Podobny działa też już w Gdyni.

Ukraińskie msze w kościołach w całej Polsce

Przybywa w Polsce uchodźców, więc lubelskie kościoły wyszły z inicjatywą odprawiania mszy świętych po ukraińsku. Podobne inicjatywy pojawiają się w innych częściach Polski.

Burze nad Polską. Przewrócone drzewa, połamane gałęzie

Blisko 300 razy interweniowali strażacy w związku z burzami, które przeszły nad Polską w piątek wieczorem i w nocy. Najwięcej interwencji było w województwie dolnośląskim, lubuskim, ale też w Wielkopolsce i zachodniopomorskim.