Janina Blikowska

Janina Blikowska

Dziennikarka

Prezydent Radomia: Nasz budżet będzie zależał od tego, ile zapłacimy za energię

Jako jednostki samorządu terytorialnego nie możemy sobie pozwolić na spełnianie dyktatu spółek energetycznych, jak Enea, które teraz chcą sobie napchać kieszenie kosztem mieszkańców Radomia czy innych polskich miast – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Tramwaj w Rzeszowie? „To melodia przyszłości, ale jej nie wykluczamy”

Rzeszowscy radni przyjęli uchwałę w sprawie kierunków rozbudowy systemu transportowego w mieście. Chcą, by władze sprawdziły, czy uda się w Rzeszowie wybudować linie tramwajowe.

Prezydent Rudy Śląskiej: Najpilniejsze zadanie? Oszczędności w zużyciu energii

Największymi zmartwieniami rudzian nie są w tej chwili źle ustawiona ławka, czy nieprzycięta gałąź, ale obawy o to, jak przetrwać najbliższe miesiące – mówi Michał Pierończyk, nowy prezydent Rudy Śląskiej.

Dramatyczna sytuacja w komunikacji. Kolejne cięcia rozkładów jazdy

Od soboty redukcja linii autobusowych i tramwajowych w Bydgoszczy. Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego zapowiada z kolei cięcia w kursowaniu tramwajów.

W szkołach kurków ciepła nie zakręcą, ale samorządy apelują o oszczędzanie

W niektórych miastach już rozpoczął się sezon grzewczy. W żłobkach, przedszkolach czy szkołach minimalna temperatura nie może być niższa niż 18-20 st.

W 2023 r. możliwe cięcia zajęć dodatkowych w szkołach i przedszkolach

Jeszcze tego wszędzie to widać, ale w związku ze złą sytuacją finansową, samorządy przygotowują się do cięcia wydatków także na oświatę. W pierwszej kolejności „pod nóż” idą zajęcia dodatkowe.

Wyjeżdżasz bardzo daleko? Lepiej powiedz o tym bankowi

Choć klient nie ma takiego obowiązku, to lepiej powiadomić bank o egzotycznej wyprawie, by zapobiec zablokowaniu karty płatniczej.

Słońce daje nam ciepło i prąd

Energia słoneczna jest tanim, czystym i elastycznym źródłem energii umożliwiającym modułowe rozwiązania.

Najstarsze paliwo odnawialne

Biomasa jest najstarszym i najłatwiejszym do pozyskania oraz najszerzej wykorzystywanym odnawialnym źródłem energetycznym.

Niedługo powinna ruszyć wypłata dodatku węglowego

Na kontach wojewodów są już pierwsze pieniądze na wypłatę dodatków węglowych – poinformował dziś resort klimatu i środowiska. Ale na razie te środki nie trafiły do samorządów.