fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Deweloper musi oddać swoje miejsca postojowe - wyrok

Adobe Stock
Umowa z nabywcami mieszkań, w której deweloper zagwarantował sobie prawo wyłącznego korzystania z naziemnych miejsc postojowych, może zostać w każdym czasie zmieniona na korzyść pozostałych członków wspólnoty.

Deweloper Adam R. wybudował budynek wielorodzinny z lokalami mieszkalnymi i użytkowymi, które następnie sprzedał. Sobie zostawił kilka lokali użytkowych na parterze budynku. U notariusza nabywcy lokali zawierali nie tylko umowy ustanowienia odrębnej własności i sprzedaży lokalu, ale także umowy dotyczące podziału do korzystania (quoad usum) części nieruchomości wspólnej. I to one stały się powodem późniejszego sporu.

Zgoda u notariusza

W umowach właściciele lokali udzielali pełnomocnictw dla Adama R. i jego córki do zawierania dalszych umów o korzystanie z nieruchomości wspólnej, w tym do ustanawiania nieodpłatnych służebności, nieodpłatnych praw użytkowania na rzecz przedsiębiorstw dostarczających media do nieruchomości oraz na rzecz przedsiębiorstw, które będą wykonywać usługi na rzecz mieszkańców inwestycji, a także obciążania nieruchomości wspólnej innymi prawami. Celem było zapewnienie właściwego funkcjonowania inwestycji. W tych samych aktach notarialny...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA