fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Jakie dofinansowanie dla przedsiębiorców do cen energii elektrycznej w drugim półroczu 2019 roku

Adobe Stock
Po tym jak opadły emocje wokół zamrożenia cen energii elektrycznej w I półroczu 2019 r. i procedur, których należało dopełnić, aby z niego w pełni skorzystać, przedsiębiorcy już zastanawiają się, na jakie wsparcie mogą liczyć za II półrocze 2019 r.

Dla mikro i małych przedsiębiorców sprawa jest jasna – zamrożenie cen energii elektrycznej będzie miało do nich zastosowanie w całym 2019 r., o ile do 13 sierpnia 2019 r. złożyli oni przedsiębiorstwom energetycznym oświadczenie informujące ich o swoim statusie mikro lub małego przedsiębiorcy.

Średni i duzi przedsiębiorcy w II półroczu muszą natomiast podjąć nieco większy wysiłek. Ustawodawca w ustawie z dnia 28 grudnia 2018 r. o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw oferuje im bowiem dofinansowanie z tytułu wzrostu cen energii elektrycznej, jednak tym razem główny ciężar dopełnienia formalności nie będzie spoczywał już na przedsiębiorstwach energetycznych. To sami przedsiębiorcy będą musieli przygotować wieloelementowy wniosek, w którym samodzielnie obliczą wielkość należnego im wsparcia.

Sam status nie wystarczy

Zanim przedsiębiorcy zdecydują się na aplikowanie o dofinansowanie, muszą ocenić, czy przypadkiem nie...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA