-W ramach Tarczy finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju 2.0 złożyłem wniosek i wypłacono mi subwencję. Dopiero teraz zorientowałem się, że przy wyliczeniach pomyliłem się w stracie brutto o 20 tys. zł na swoją niekorzyść, zaniżając stratę w miesiącu grudniu 2020 roku. Czy mogę teraz to naprawić albo odwołać się?
Tak.
Czytaj także: Wsparcie w pandemii: jak rozliczyć subwencję z Polskiego Funduszu Rozwoju
Polski Fundusz Rozwoju (PFR) dopuszcza odwołanie nie tylko wtedy, gdy otrzymana kwota jest niższa niż wnioskowana, ale również wtedy, gdy przedsiębiorca otrzymał całą wnioskowaną kwotę, ale z okoliczności wynika, że jego wniosek mógł opiewać na kwotę wyższą.
WAŻNE!Można złożyć jedynie dwa odwołania. Termin na odwołanie się upływa 31 marca 2021 roku.
Przed złożeniem odwołania należy:
- wyjaśnić z odpowiednimi instytucjami (np. ZUS lub właściwym urzędem skarbowym) rozbieżności danych w rejestrach tych instytucji ze stanem deklarowany...
Skorzystaj z unikalnej oferty na dostęp do specjalistycznych treści prawnych i ekonomicznych.
Pakiet rp.pl plus to ekskluzywne treści dla profesjonalistów, skorzystaj z:
- dostępu do najważniejszych tekstów rp.pl z sekcji: Wydarzenia, Ekonomia, Prawo, Plus Minus;
- Prawnych treści premium, w tym: tygodników Dobra Firma: Podatki i Księgowość, Dobra Administracja, Rzecz o Prawie, Dobra Firma – Rachunkowość, Dobra Firma - Kadry i Płace, Dobra Firma – Biznes („Biznes w czasie Pandemii Covid19”);
- serwisu Legislacja;
- serwisu Wskaźniki i Stawki;
Dostęp do treści rp.pl - PAKIET PLUS nie zawiera wydania elektronicznego „Rzeczpospolitej”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej i raportów dla prenumeratorów.