fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nienależnie pobraną dotację przedszkolną trzeba zwrócić mimo pandemii - wyrok WSA

Fotorzepa, Radek Pasterski
Nienależnie pobraną dotację przedszkolną trzeba zwrócić, nawet jeśli z powodu pandemii placówka jest w trudnej sytuacji. Gmina nie będzie czekać na środki.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie odmówił wstrzymania wykonania decyzji Samorządowego Kolegium Odwoławczego w sprawie zwrotu dotacji pobranej w nienależnej wysokości oraz dotacji wykorzystanej niezgodnie z przeznaczeniem.

Prowadzący przedszkole i szkołę policealną tłumaczył, że wykonanie decyzji może spowodować znaczną szkodę oraz trudne do odwrócenia skutki finansowe. Dotacja, którą otrzymuje, pokrywa jedynie wynagrodzenie pracowników. Wszelkie pozostałe ciężary finansowe związane z prowadzeniem przedszkola regulowane są z innych środków. A w trakcie pandemii prowadzone przez skarżącego przedszkole ma ograniczone przychody z tytułu opłat wnoszonych przez rodziców, większe koszty związane z zapewnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków oraz zwiększoną absencją pracowników. Szkoła policealna nie pobiera zaś żadnych opłat od słuchaczy. Konieczność zwrotu określonej decyzją kwoty wraz z odsetkami będzie rzutować na jakość działalności oświatowej i może spowodować n...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA