Reklama

Polska słabo wykonuje orzeczenia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka

Polska znajduje się w grupie dziewięciu państw z największą liczbą niewykonanych orzeczeń Europejskiego Trybunału Praw Człowieka – informuje Naczelna Rada Adwokacka.

Aktualizacja: 03.09.2015 12:14 Publikacja: 03.09.2015 11:45

Polska słabo wykonuje orzeczenia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka

Foto: Adobe Stock

Przedstawiciele adwokatury z Komisji Praw Człowieka przy NRA wzięli wczoraj udział w obradach senackiej Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji Naczelną. Omawiano na nim raport MSZ dotyczącego wykonywania wyroków Europejskiego Trybunału Praw Człowieka przez Polskę za rok 2014. Zdaniem przedstawicieli palestry niepokojącym wnioskiem płynącym z raportu jest to, że Polska znajduje się w grupie dziewięciu państw z największą liczbą niewykonanych orzeczeń. Do wykonania pozostały wyroki w 576 sprawach bądź grupach spraw, w których zapadły wyroki stwierdzające naruszenie Konwencji przez Polskę.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Prawo karne
Sprawa Sławomira Nowaka umorzona. „To niecodzienne, bulwersujące, ale zgodne z prawem”
Nieruchomości
Rząd chce ukrócić handel danymi z ksiąg wieczystych. Jest zapowiedź ustawy
Podatki
Kiedy spadkową nieruchomość można od razu sprzedać bez PIT? Ważny wyrok
Nieruchomości
Rząd zmienia przepisy o spółdzielniach i wspólnotach. Oto szczegóły
Prawo w Polsce
Kto w razie wojny może w pierwszej kolejności trafić do wojska?
Reklama
Reklama