FIFA nie precyzuje o jakie konkretnie okrzyki i przyśpiewki kibiców chodzi, ale - jak pisze Reuters - Meksykańscy fani mieli skandować obraźliwe hasła po tym jak Robert Lewandowski nie wykorzystał karnego w meczu, który zakończył się ostatecznie remisem 0:0. Strzał Lewandowskiego z karnego obronił meksykański bramkarz, Guillermo Ochoa. 

"Komitet Dyscyplinarny FIFA otworzył postępowanie przeciwko Meksykańskiej Federacji Piłkarskiej, w związku z okrzykami meksykańskich fanów w czasie meczu mistrzostw świata Meksyk-Polska rozegranego 22 listopada" - głosi komunikat FIFA.

Czytaj więcej

FIFA wszczęła postępowanie przeciw kibicom Ekwadoru. Chodzi o homofobię i Chile

"Postępowanie zostało wszczęte na podstawie artykułu 13 Kodeksu Dyscyplinarnego FIFA" - wyjaśnia światowa federacja piłkarska. 

Wcześniej FIFA wszczęła też postępowanie dyscyplinarne przeciwko Ekwadorowi, w związku z homofobicznymi okrzykami jego fanów w czasie meczu z Katarem.

Czytaj więcej

Michniewicz zadowolony z gry w meczu Polska-Meksyk. "Wody w wino nie zmienię"

Ekwadorowi i Meksykowi, za zachowanie ich kibiców, grozi rozgrywanie meczu bez udziału publiczności (w kolejnych eliminacjach mundialu) lub zakaz grania na określonym stadionie.