Helikopter, którym leciał m.in. Bryant i jego 13-letnia córka, Gianna, rozbił się w niedzielę. W katastrofie zginęło łącznie dziewięć osób. Przyczyny wypadku nie są jeszcze znane, ale wiele wskazuje na to, że przyczyniły się do niego trudne warunki pogodowe (w miejscu katastrofy widoczność była mocno ograniczona przez mgłę).

Po katastrofie w serwisie Change.org pojawiła się petycja, której autor chce "unieśmiertelnić Bryanta w nowym logo NBA".

BBC przypomina, że obecne logo NBA nie zmienia się od 1971 roku, gdy zostało po raz pierwszy użyte. W 2017 roku doszło do kosmetycznej zmiany czcionki użytej w logo.

Bryant, pięciokrotny mistrz NBA, dwukrotny złoty medalista igrzysk olimpijskich, przez całą karierę był związany z zespołem Los Angeles Lakers.

Sportową karierę zakończył w kwietniu 2016 roku.

W 2006 roku Bryant zdobył 81 punktów w meczu przeciwko Toronto Raptors. W historii NBA tylko jeden zawodnik zdobył więcej punktów w jednym spotkaniu.

Bryant zdobył też Oscara za film animowany "Dear Basketball", który powstał w oparciu o jego wiersz poświęcony koszykówce.