Adrian Meronk golfowym mistrzem Australian Open

Najlepszy polski golfista zdobył w Melbourne drugi tytuł ligi DP World Tour efektownie kończąc turniej ISPS HANDA Australian Open z przewagą pięciu uderzeń nad Adamem Scottem i sześciu nad Min Woo Lee.

Anatolij Karpow w śpiączce. Miał tajemniczy wypadek

Były mistrz świata w szachach, a obecnie deputowany do rosyjskiej Dumy Anatolij Karpow miał tajemniczy wypadek. Trafił do szpitala, jest w stanie śpiączki farmakologicznej.

Jaki będzie los Elnaz Rekabi, Iranki która wspinała się bez hidżabu

Reprezentantka Iranu wystartowała w Seulu w mistrzostwach Azji we wspinaczce sportowej bez hidżabu, po czym zniknęła na kilka dni. Kiedy wróciła do kraju, na lotnisku witały ją tłumy. Teraz może trafić do więzienia.

Oszust albo geniusz. Raport uderzył w pogromcę mistrza świata

Hans Moke Niemann, który pokonał niedawno mistrza świata Magnusa Carlsena, jest geniuszem albo hochsztaplerem. „Wall Street Journal” ujawnił raport, zgodnie z którym Amerykanin mógł korzystać z niedozwolonej pomocy w ponad stu partiach.

Nie taki piękny umysł

Mistrz świata Magnus Carlsen oskarżył Hansa Moke Niemanna o oszustwo i oznajmił, że już więcej nie usiądzie z nim przy jednej szachownicy. Trwa burza, która budzi pytania o przyszłość królewskiej gry.

Szermierze w Teatrze Polskim

100-lecie powstania Polskiego Związku Szermierczego to piękny jubileusz. Kulminacyjnym punktem uroczystych obchodów tego święta będzie Gala Jubileuszowa, która odbędzie się w poniedziałek o godz. 17 w Teatrze Polskim w Warszawie.

Zaskakująca decyzja Magnusa Carlsena. Reakcja Norwega wywołała lawinę

Magnus Carlsen przegrał i wycofał się z turnieju z cyklu Grand Chess Tour. Niektórzy uważają jego pogromcę za oszusta, ale twardych dowodów nie ma.

Połowa brydżowego złota dla Polski

Wrocławskie otwarte mistrzostwa świata w brydżu sportowym – World Bridge Series 2022 zakończyły się tak, jak zaczęły – polskimi sukcesami. W sobotę ostatnie złote medale zdobyła para mikstowa Justyna Żmuda i Michał Klukowski oraz para seniorów Marek Blat i Piotr Bizoń.

Jeszcze jeden brydżowy medal we Wrocławiu

Polsko-litewski team wygrał finał turnieju seniorów, czyli zdobył The Rand Cup podczas otwartych mistrzostw świata w brydżu sportowym (World Bridge Series). To ciąg dalszy znaczących sukcesów polskiego brydża we Wrocławiu

Adrian Kostera: Mieć certyfikat niezwykłości

– Jeszcze kilka lat temu nie umiałem pływać, nie miałem roweru, paliłem papierosy i bardzo tego nienawidziłem – mówi trzeci w dziesięciokrotnym Iron Manie Adrian Kostera i wyznacza sobie coraz ambitniejsze sportowe cele.

Marcin Możdżonek: gale MMA z udziałem celebrytów to nie jest sport

Były reprezentant Polski w siatkówce Marcin Możdżonek: walki na galach MMA z udziałem celebrytów to nie jest sport, a tym bardziej przykład dla młodych.

Polacy mistrzami świata w brydżu

Polska para Krzysztof Buras / Piotr Lutostański zdobyła mistrzostwo świata w brydżu sportowym w konkurencji par open. To – obok teamów open – najbardziej prestiżowa część rozgrywanych we Wrocławiu World Bridge Series 2022, największej imprezy czterolecia w tej dyscyplinie.

Dziesięciokrotny Ironman. Polak na podium w Swiss Ultra Triathlon

Adrian Kostera zajął trzecie miejsce w zawodach Swiss Ultra Triathlon na dystansie dziesięciokrotnego Ironmana. Polak przepłynął 38 km, przejechał na rowerze 1800 km i przebiegł 422 km w czasie poniżej 190 godzin, poprawiając rekord świata sprzed zawodów.

Brydżowy szczyt w Hali Stulecia

We Wrocławiu rozpoczęły się 16. Otwarte Mistrzostwa Świata w brydżu sportowym, znane jako World Bridge Series (WBS). Dla grających w brydża niezwykłe święto: osiem turniejów mistrzowskich par i teamów, setki uczestników, brak podziałów narodowych i mnóstwo sław.

Śmiałkowie tacy jak Karaś pokonują granice wytrzymałości fizycznej i psychicznej

O wysiłku w sportach ekstremalnych mówi „Rzeczpospolitej” dr hab. Jakub Chycki, Body & Brain Performance Center, Instytut Nauk o Sporcie AWF Katowice.

Robert Karaś o powodach wycofania się z zawodów: Rozerwała się rana. Potrzebna operacja

- Na rowerze guz się cały czas powiększał, na biegu już ta rana pooperacyjna się rozerwała, zaczęła lecieć ropa, więc wezwaliśmy karetkę, żeby to zatamować lub zrobić jakiś krótki zabieg, ale lekarz powiedział, że jest to niemożliwe, że trzeba zrobić operację - mówi o powodach wycofania się z trasy 10-krotnego Ironmana.

Swiss Ultra Triathlon. Po rezygnacji Karasia Adrian Kostera walczy o zwycięstwo

Po tym, jak z rywalizacji wycofał się Robert Karaś realne szanse na zwycięstwo w Swiss Ultra Triathlon ma jeszcze inny z Polaków, Adrian Kostera. W zawodach na dystansie dziesięciokrotnego Ironmana zawodnik zajmuje obecnie drugie miejsce. "Interesuje nas tylko rekord" - deklaruje jego zespół.

"Sprostowanie". Robert Karaś tłumaczy, dlaczego zszedł z trasy ultratriathlonu

- Fizycznie i psychicznie czułem się super - powiedział Robert Karaś, który w czwartek musiał zrezygnować z dalszego udziału w zawodach Swiss Ultra Triathlon na dystansie dziesięciokrotnego Ironmana, w których zmierzał po zwycięstwo.