Festiwal Biegowy w Piwnicznej. Berdychowski o szczegółach imprezy

Twórca Festiwalu Biegowego Zygmunt Berdychowski o imprezie, która pierwszy raz odbędzie się nie w Krynicy-Zdroju lecz w Piwnicznej i potrwa od najbliższego piątku do niedzieli.

Igrzyska paraolimpijskie: Kolejny "polski" medal. Tym razem srebro

Szymon Sowiński wywalczył 19 medal dla Polski na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio.

Igrzyska paraolimpijskie: Polska ma dwa kolejne medale

Grający na wózku tenisista stołowy Rafał Czuper zdobył srebrny medal igrzysk paraolimpijskich w Tokio, a sztangistka Marzena Zięba wywalczyła brązowy medal w wyciskaniu leżąc w kategorii +86 kg.

Igrzyska paraolimpijskie: Polska z kolejnym medalem. Tym razem brązowym

41-letnia Justyna Kozdryk zdobyła w Tokio brązowy medal igrzysk paraolimpijskich w podnoszeniu ciężarów w kategorii 45 kg.

Anna Król. Taterniczki - odważne i kruche

Dziewczyny zaczęły się pojawiać w Tatrach, bo po prostu znajdowały się blisko tego środowiska: były czyimiś siostrami, córkami. Zanim w ogóle zaczęto zastanawiać się nad obecnością kobiet w Tatrach, one już tam były. Dopiero potem zaczęło to być analizowane: „Ale jak to? Dziewczyna z dobrego domu, zamiast grać na fortepianie i recytować poezję, lata po górach?" - mówi Anna Król, pisarka, reżyserka, animatorka kultury.

Jan-Krzysztof Duda zdobywcą Pucharu Świata w szachach

23-letni arcymistrz szachowy z Wieliczki, Jan-Krzysztof Duda, został pierwszym polskim triumfatorem Pucharu Świata w szachach. Duda pokonał w finale Siergieja Karjakina, Ukraińca startującego w barwach Rosji.

Tadeusz Michalik dorównał siostrze, medalistce z Rio

Tadeusz Michalik czasem jeździ ursusem, ale medal olimpijski dał mu wózek. Nasz zapaśnik w walce o brąz igrzysk w Tokio pokonał Węgra Alexa Gergo Szokego.

Polak pokonał mistrza świata. Jan-Krzysztof Duda w finale

Jan-Krzysztof Duda z Wieliczki w półfinale odbywającego się w Soczi Pucharu Świata pokonał dotychczasowego mistrza, Norwega Magnusa Carlsena 2,5:1,5. Jako pierwszy Polak w historii zagra w finale. Jego rywalem będzie Rosjanin Siergiej Karjakin.

Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły srebrny medal

Kajakarki Karolina Naja – kobieta z historią – i debiutantka Anna Puławska zdobyły srebrny medal. Naja na podium igrzysk stanęła trzeci raz z rzędu.

Morawiecki gratuluje wioślarkom. "Srebro podnosi morale"

"Igrzyska w Tokio są na razie trudnym doświadczeniem dla polskiego kibica: - napisał w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki i pogratulował srebrnego medalu wioślarkom. Jak dotąd na pierwszy polski sukces w Tokio nie zareagował prezydent Andrzej Duda.

Srebrny medal w wioślarstwie. Dziewczyny wykonały zadanie

Czwórka podwójna kobiet zdobyła dla Polski pierwszy medal igrzysk w Tokio. To był finisz w wielkim stylu i chyba szczyt możliwości, więc za metą nasze wioślarki krzyknęły najgłośniej.

Pierwszy polski medal w Tokio. Srebro czwórki podwójnej kobiet

Polki wywalczyły srebrny medal w finale wioślarskich czwórek podwójnych na igrzyskach w Tokio. Złoto dla Chinek, a brąz dla Australijek.

Cios, który nie boli

Niby na igrzyskach Rosjan nie ma, a jednak są wszędzie. Zmienili szyld i dalej robią swoje. Więcej medali zdobyli tylko Amerykanie, Japończycy i Chińczycy.

Wieje cały czas i łódka skacze

W nocy z wtorku na środę wioślarskie finały z udziałem polskich osad. Rywalizację opóźnił tajfun, ale wreszcie możemy pojechać nad wodę z nadzieją na sukces.

Polki smutne i przybite. Dobre walki, złe wyniki

Wszystkie czujemy niedosyt. Teraz trochę popłaczemy i to przetrawimy. Jest czas, żeby się uspokoić - mówi Ewa Trzebińska. Polskie szpadzistki nie osiągnęły sukcesu w turnieju indywidulnym, ale przed nimi jeszcze start w drużynie.

Aneta Stankiewicz straciła finał przez kontuzję. „Poczułam ostry ból”

Aneta Stankiewicz długo była w czołówce eliminacji karabinu pneumatycznego, ale szansę na walkę o medal zabrała jej kontuzja. - Poczułam ostry ból - mówi Polka, która zajęła 15. miejsce.

Zawodniczki z Norwegii ukarane, bo nie założyły bikini

Reprezentacja Norwegii w plażowej piłce ręcznej kobiet została ukarana grzywną w wysokości 1500 euro za to, że jej zawodniczki w czasie mistrzostw Europy w plażowej piłce ręcznej kobiet miały na sobie krótkie spodenki zamiast dołu od bikini.

Letnie Grand Prix w skokach. Jakub Wolny wygrywa w Wiśle

Jakub Wolny wygrał w Wiśle inauguracyjny konkurs Letniego Grand Prix w skokach narciarskich. Dawid Kubacki zakończył zawody na najniższym stopniu podium.