Najlepsi szachiści świata zagrają w Warszawie

Pretendenci do tytułu mistrza świata Ding Liren i Jan Niepomniaszczij, a także najzdolniejsi szachiści młodego pokolenia Alireza Firouzja oraz Jan-Krzysztof Duda zagrają w turnieju Superbet Rapid&Blitz Poland, który odbędzie się 19-26 maja w Warszawie.

Rosjanie zagrają w Azji. „To haniebny dzień”

Międzynarodowa Federacja Szachowa (FIDE) zgodziła się, żeby Rosjanie przenieśli się z Europy do Azji. To pierwszy taki przypadek w świecie sportu. Szefem FIDE jest Rosjanin Arkadij Dworkowicz.

Adrian Meronk w PGA Tour: Idzie coraz lepiej

Adrian Meronk trzeci tydzień startuje gościnnie w PGA Tour – najbardziej prestiżowej lidze zawodowego golfa. Na razie zyskuje niezłe miejsca i zarobki oraz doświadczenie gry z najlepszymi na świecie

Piękny futbol amerykański

Były emocje, zwroty akcji i kontuzja zawodnika, który mimo to poprowadził drużynę do zwycięstwa. Kansas City Chiefs mistrzami NFL, Patrick Mahomes potwierdza status supergwiazdy.

Super Bowl: Kansas City Chiefs mistrzami NFL. Atak ponad obroną

W 57. Super Bowl Kansas City Chiefs pokonali Philadelphia Eagles 38:35. Patrick Mahomes znowu był wielki i odebrał nagrodę MVP.

Zmarła Anna Czerwińska. Wybitna himalaistka miała 73 lata

W wieku 73 zmarła Anna Czerwińska, legenda polskiego himalaizmu i alpinizmu, zdobywczyni sześciu ośmiotysięczników i Korony Ziemi.

Pół wieku po „Copernicusie” i Otago”

W 15. edycji The Ocean Race – sławnych i trudnych etapowych regatach załogowych dookoła świata – pojawi się znów polska bandera. Po latach przygotowań wystartuje pod nią szybki i nowoczesny 65-stopowy jacht „WindWhisper”.

Szachy: Będziemy walczyć o olimpiadę

- Polska zajmuje ważne miejsce na mapie szachowego świata. Jan-Krzysztof Duda to gwiazda, ale nie jest sam - mówi sekretarz Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE) Łukasz Turlej.

Paweł Nastula szuka następców

Mistrz olimpijski w judo Paweł Nastula szkoli swoich następców. - Aleksandra Kowalewska jest zawodniczką, która może być numerem jeden w Europie i na świecie wśród juniorów. To nasz cel - mówi złoty medalista igrzysk z Atlanty (1996).

Adrian Meronk golfowym mistrzem Australian Open

Najlepszy polski golfista zdobył w Melbourne drugi tytuł ligi DP World Tour efektownie kończąc turniej ISPS HANDA Australian Open z przewagą pięciu uderzeń nad Adamem Scottem i sześciu nad Min Woo Lee.

Anatolij Karpow w śpiączce. Miał tajemniczy wypadek

Były mistrz świata w szachach, a obecnie deputowany do rosyjskiej Dumy Anatolij Karpow miał tajemniczy wypadek. Trafił do szpitala, jest w stanie śpiączki farmakologicznej.

Jaki będzie los Elnaz Rekabi, Iranki która wspinała się bez hidżabu

Reprezentantka Iranu wystartowała w Seulu w mistrzostwach Azji we wspinaczce sportowej bez hidżabu, po czym zniknęła na kilka dni. Kiedy wróciła do kraju, na lotnisku witały ją tłumy. Teraz może trafić do więzienia.

Oszust albo geniusz. Raport uderzył w pogromcę mistrza świata

Hans Moke Niemann, który pokonał niedawno mistrza świata Magnusa Carlsena, jest geniuszem albo hochsztaplerem. „Wall Street Journal” ujawnił raport, zgodnie z którym Amerykanin mógł korzystać z niedozwolonej pomocy w ponad stu partiach.

Nie taki piękny umysł

Mistrz świata Magnus Carlsen oskarżył Hansa Moke Niemanna o oszustwo i oznajmił, że już więcej nie usiądzie z nim przy jednej szachownicy. Trwa burza, która budzi pytania o przyszłość królewskiej gry.

Szermierze w Teatrze Polskim

100-lecie powstania Polskiego Związku Szermierczego to piękny jubileusz. Kulminacyjnym punktem uroczystych obchodów tego święta będzie Gala Jubileuszowa, która odbędzie się w poniedziałek o godz. 17 w Teatrze Polskim w Warszawie.

Zaskakująca decyzja Magnusa Carlsena. Reakcja Norwega wywołała lawinę

Magnus Carlsen przegrał i wycofał się z turnieju z cyklu Grand Chess Tour. Niektórzy uważają jego pogromcę za oszusta, ale twardych dowodów nie ma.

Połowa brydżowego złota dla Polski

Wrocławskie otwarte mistrzostwa świata w brydżu sportowym – World Bridge Series 2022 zakończyły się tak, jak zaczęły – polskimi sukcesami. W sobotę ostatnie złote medale zdobyła para mikstowa Justyna Żmuda i Michał Klukowski oraz para seniorów Marek Blat i Piotr Bizoń.

Jeszcze jeden brydżowy medal we Wrocławiu

Polsko-litewski team wygrał finał turnieju seniorów, czyli zdobył The Rand Cup podczas otwartych mistrzostw świata w brydżu sportowym (World Bridge Series). To ciąg dalszy znaczących sukcesów polskiego brydża we Wrocławiu