Garri Kasparow: Polska przeżywa szachowy renesans

- Widzę rozwój szachów w Polsce i bardzo mnie to cieszy. Z wielką radością znów przyjadę do Polski - mówi Garri Kasparow, który będzie gościem turnieju Superbet Rapid&Blitz Poland w Warszawie.

Być wielkim, jak polski szermierz

Brylowali na światowych planszach przez lata. Wygrywali największe turnieje, przywozili medale z mistrzowskich imprez, nie schodzili z olimpijskiego podium.

Snookerowe MŚ: Siódmy błysk Ronniego O’Sullivana

Anglik Ronnie O’Sullivan, jak kiedyś Szkot Stephen Hendry, został w Crucible Theatre w Sheffield po raz siódmy mistrzem świata w snookerze. W finale zwyciężył Judda Trumpa 18:13.

Szachy: Jan-Krzysztof Duda znów wygrywa

Arcymistrz Jan-Krzysztof Duda wygrał prestiżowy turniej online w szachach szybkich Oslo Esports Cup z cyklu Meltwater Champions Chess Tour. Polak wyprzedził m. in. mistrza świata Magnusa Carlsena.

Polak będzie się ścigał z Valentino Rossim

Igor Waliłko jeszcze kilka lat temu rywalizował w kartingu z Maxem Verstappenem. W najbliższy weekend zmierzy się ze swoim największym idolem Valentino Rossim.

Mistrzostwa świata 2022. Snookerowy teatr wystawia najlepszą sztukę

Nieduża sala Crucible Theatre w Sheffield jest kolejny raz sceną mistrzostw świata w snookerze. Tytułu nie obroni Mark Selby, w półfinałach zagrają jednak sami byli mistrzowie: Mark Williams z Juddem Trumpem i John Higgins z Ronnim O’Sullivanem.

Wielki turniej szachowy w Warszawie

Czołowi szachiści świata wezmą udział w należących do cyklu Grand Chess Tour 2022 zawodach Rapid & Blitz Poland, które odbędą się 18-23 maja w warszawskim Muzeum Polin.

Wielkie szachy w Muzeum Polin

W maju w Warszawie odbędzie arcymistrzowski turniej Superbet Rapid & Blitz Poland z udziałem Jana-Krzysztofa Dudy i Radosława Wojtaszka. Gościem specjalnym imprezy będzie Garri Kasparow.

Nie warto podskakiwać

Zwycięstwo Charlesa Leclerca i dublet Ferrari w zaczynającym sezon wyścigu w Bahrajnie. Kłopoty Mercedesa. Formuła 1 z przytupem wkracza w nową erę.

Loty w Oberstdorfie: Szóstka Polaków w sobotnim konkursie

Kwalifikacje do pierwszego konkursu lotów w zawodach PŚ w Oberstdorfie wygrał w piątek Stefan Kraft. Wszyscy Polacy awansowali, najlepszy, Dawid Kubacki, na ósmym miejscu

Rosyjski gimnastyk z literą "Z". Federacja wszczyna postępowanie dyscyplinarne

Międzynarodowa Federacja Gimnastyczna (FIG) poinformowała o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego wobec Rosjaninowi Iwanowi Kuliakowi, który na podium pojawił się z literą "Z" w miejscu rosyjskiej flagi. Symbol ten kojarzony jest z rosyjską inwazją na Ukrainę.

Putin nie jest już honorowym prezydentem Międzynarodowej Federacji Judo

Międzynarodowa Federacja Judo (IJF) poinformowała o zawieszeniu statusu Władimira Putina jako swojego honorowego prezydenta i ambasadora. Podkreśliła, że "opowiada się za pokojem na świecie".

PŚ w Lahti: Piotr Żyła znowu na podium

W Lahti wrócił Puchar Świata w skokach narciarskich. Pierwszy konkurs indywidualny po igrzyskach w Pekinie wygrał Stefan Kraft, trzeci był Piotr Żyła.

Polscy rugbiści na wózkach odmówili gry z Rosją. Przegrali walkowerem

Reprezentacja Polski w rugby na wózkach odmówili rozegrania spotkania z Rosją na Mistrzostwach Europy. Rosji przyznano zwycięstwo.

Los Angeles Rams wygrywają Super Bowl

Tegorocznym zwycięzcą Super Bowl, meczu o mistrzostwo ligi futbolu amerykańskiego w USA (NFL), została drużyna Los Angeles Rams.

Rodzinna praca prowadzi do złota. Petra Vlhova złotą medalistką w slalomie

Petra Vlhova wreszcie ma medal igrzysk i to złoty – za sukces w slalomie. Mikaela Shiffrin znów we łzach – drugi start, druga wpadka.

Zmarł Ryszard Kubiak, brązowy medalista olimpijski z Moskwy

W wieku 71 lat zmarł Ryszard Kubiak, wioślarz i sternik, brązowy medalista olimpijski z Moskwy.

Prezes Polskiego Związku Kajakowego, Grzegorz Kotowicz: Mamy duży apetyt

Brązowe medalistki igrzysk olimpijskich w Tokio, kajakarki Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska, rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu.