Klaus Schormann: Konie stały się dla pięcioboju za drogie

Szef Międzynarodowej Unii Pięcioboju Nowoczesnego Klaus Schormann o olimpijskiej przyszłości tego sportu i związkach z Polską.

Mistrzostwa świata w szermierce. Medal, którego miało nie być

Polskie oczekiwania przed szermierczymi mistrzostwami świata w Kairze były skromne. Brązowy medal szpadzistek to niespodzianka.

Mistrzostwa świata w szermierce. Skromne polskie ambicje

W piątek w Kairze pierwsze walki. Po raz ostatni, z powodu epidemii koronawirusa, najlepsi szermierze globu rywalizowali o medale trzy lata temu. Polacy wrócili z Budapesztu bez medalu, podobnie jak rok wcześniej z Chin. W Kairze wcale nie będzie łatwiej, o czym mówi „Rz” Ryszard Sobczak, dyrektor sportowy Polskiego Związku Szermierczego, drużynowy mistrz świata we florecie z 1998 roku.

Co zrobi norweski mistrz, którego klasyczne szachy nudzą

Jan Niepomniaszczi wygrał Turniej Pretendentów, ale nie wiadomo, czy Magnus Carlsen powalczy z nim o mistrzostwo świata.

Mistrzowski dublet polskiego brydża

Polskie brydżystki i brydżyści wracają z medalami praktycznie z każdej międzynarodowej imprezy mistrzowskiej rangi. Tym razem, na należącej do Portugalii atlantyckiej wyspie Madera zdobyli dwa złota w 55. Drużynowych Mistrzostwach Europy.

Trzy medale szermierzy

Bez euforii, ale z poczuciem sukcesu wracają z Turcji polscy medaliści pierwszych od trzech lat mistrzostw Europy.

Jan-Krzysztof Duda: Odnaleźć się w chaosie

Arcymistrz Jan-Krzysztof Duda o rozpoczynającym się dzisiaj w Madrycie Turnieju Pretendentów do gry z Magnusem Carlsenem o mistrzostwo świata.

Mistrzostwa Europy w szermierce: jak poradzą sobie nowi trenerzy

W piątek w Antalyi rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w szermierce. Potrwają do 22 czerwca. Polacy wystąpią w Turcji we wszystkich konkurencjach.

Gimnastyka w USA. Ofiary oskarżają i chcą odszkodowania

Ponad 90 kobiet napastowanych przez byłego lekarza reprezentacji USA złożyło pozew przeciw FBI o brak dochodzenia w tej sprawie. Wśród żądań jest miliard dolarów odszkodowań.

Dzieci wreszcie schodzą z tafli. Koniec rosyjskiej fabryki złota?

Międzynarodowa Unia Łyżwiarska (ISU) podniesie limit wieku pozwalający na starty wśród seniorów.

Jewgienij Pluszczenko został okradziony. Stracił miliony rubli

Słynny łyżwiarz figurowy Jewgienij Pluszczenko poinformował, że stracił 31 mln rubli, czyli ponad 2 mln złotych. Oszust wyłudził pieniądze na budowę obiektu łyżwiarskiego - informuje Onet.pl

Szermierka: Puchar Świata na stulecie

Byłoby pięknie, gdyby któraś z Polek wygrała w sobotę w Katowicach turniej w stulecie Polskiego Związku Szermierczego.

Rock and roll przy szachownicy

Jan-Krzysztof Duda wygrał prestiżowe zawody w Warszawie. To dobry zwiastun przed Turniejem Pretendentów, który wyłoni rywala Magnusa Carlsena.

Jan-Krzysztof Duda wygrał Superbet Rapid&Blitz Poland

Jan-Krzysztof Duda zajął pierwsze miejsce w prestiżowym turnieju Superbet Rapid&Blitz Poland. Polak zgarnął główną nagrodę, czyli czek na 40 tys. dolarów.

Superbet Rapid&Blitz Poland. Polak walczy o zwycięstwo

Jan-Krzysztof Duda zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej turnieju Superbet Rapid&Blitz Poland. Liderem jest były mistrz świata, Hindus Viswanathan Anand.

Superbet Rapid&Blitz Poland. Jan-Krzysztof Duda wiceliderem

Jan-Krzysztof Duda zajmuje drugie miejsce po pierwszym dniu rywalizacji w Superbet Rapid&Blitz Poland. Turniej otworzył Garri Kasparow.

Garri Kasparow: Rosję czeka klęska

Arcymistrz Garri Kasparow o reżimie Władimira Putina, wyzwaniu stojącym przed Polską, wojnie, która może odmienić Rosję, oraz o szachach.

Garri Kasparow: Polska przeżywa szachowy renesans

- Widzę rozwój szachów w Polsce i bardzo mnie to cieszy. Z wielką radością znów przyjadę do Polski - mówi Garri Kasparow, który będzie gościem turnieju Superbet Rapid&Blitz Poland w Warszawie.