ME 2022 w piłce ręcznej. Polacy poznali rywali

Niemcy, Austriacy i Białorusini będą rywalami polskich piłkarzy ręcznych podczas przyszłorocznych mistrzostw Europy. To bardzo dobre losowanie.

Polska - Słowenia. Bezcenne zwycięstwo po horrorze

Polacy wygrali ze Słoweńcami 27:26 i awans do finałów mistrzostw Europy mają w kieszeni. Losy zwycięstwa przesądził rzut Michała Daszka w ostatniej sekundzie meczu.

Eliminacje mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Koniec pieszczot, czas wymagać

Męska reprezentacja Polski w majówkę gra o awans na przyszłoroczne mistrzostwa Europy. Porażka byłaby katastrofą sportową i marketingową.

Polki przegrały z Austriaczkami. Nie ma awansu do MŚ

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych przegrała z Austriaczkami 26:29 w meczu barażowym o awans do mistrzostw świata. Polki nie wystąpią na turnieju w Hiszpanii.

Patryk Rombel wybrał kadrę na eliminacje mistrzostw Europy

Selekcjoner Patryk Rombel powołał reprezentację Polski na decydujące mecze eliminacji mistrzostw Europy w piłce ręcznej.

Łomża VIVE Kielce za burtą Ligi Mistrzów

Piłkarze ręczni Łomży VIVE Kielce przegrali z HBC Nantes 31:34 i odpadli z rozgrywek Ligi Mistrzów. Niepowodzenie drużyny Tałanta Dujszebajewa to duża niespodzianka.

Eliminacje do mistrzostw Europy. Sprawdzian dla zastępców

Polacy grają w niedzielę najważniejszy mecz od mundialu w Egipcie. Stawką spotkania z Holendrami będzie awans do mistrzostw Europy 2022.

Luc Abalo. Artysta skazany na delegację

Francuski gwiazdor piłki ręcznej Luc Abalo przez trzy tygodnie mieszkał w hotelu, bo Norwegowie nie chcą go wpuścić do kraju.

Liga Mistrzów. Niemcy zdobyli Kielce

Piłkarze ręczni Łomży VIVE Kielce przegrała trzy z pięciu ostatnich meczów fazy grupowej Ligi Mistrzów i w 1/8 finału zagrają z HBC Nantes.

Piłka ręczna: Walkowery w Lidze Mistrzów

Siedem walkowerów przyznała Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF) w meczach Ligi Mistrzów, które nie odbyły się z powodu koronawirusa.

Łomża VIVE Kielce na huśtawce

Łomża VIVE Kielce po klęsce z Paris-Saint Germain HB i pokonaniu MOL-Picku Szeged jest blisko zajęcia drugiego miejsca w grupie, co gwarantuje rozstawienie w fazie pucharowej Ligi Mistrzów.

Dania - Szwecja w finale mistrzostw świata

Duńczycy i Szwedzi zagrają w niedzielnym finale mistrzostw świata. Dla tych drugich to pierwszy taki sukces od dwudziestu lat.

Tałant Dujszebajew. Życie warte dwie butelki wódki

- Lata 90. to były straszne czasy. Mieliśmy w Moskwie Chicago lat 30. Młodzi chłopcy, zamiast grać w piłkę nożną czy uczyć się muzyki, musieli pomagać utrzymać rodzinę. Dzieci sprzedawały gazety i myły szyby w samochodach. Serce bolało, gdy patrzyło się na tych chłopaków. Wiedziałem, że muszę uciekać - mówi Tałant Dujszebajew, trener piłki ręcznej.

Węgrzy odpadli z Mistrzostw Świata

Reprezentacja Węgier przegrała po emocjonującym starciu z Francją 35:32. Z turniejem pożegnali się też Katarczycy, którzy ulegli Szwedom 23:35.

Polscy piłkarze ręczni wracają z Egiptu. „Przed nami mnóstwo pracy”

13. miejsce Polaków na mistrzostwach świata może nie robi wrażenia, ale w grze widać było wyraźny postęp, a trener Patryk Rombel przekonuje, że jego zespół stać na dużo więcej.

Polska - Niemcy. Stracona szansa biało-czerwonych

Patryk Walczak w ostatniej sekundzie przegrał pojedynek z Andreasem Wolffem i Polacy na zakończenie mistrzostw świata zremisowali z Niemcami 23:23.

Michael Biegler: Moje serce biało-czerwone

– Podoba mi się duch, jaki panuje w polskiej drużynie. Jesteście zespołem, w przeciwieństwie do Niemców – mówi Michael Biegler, były trener reprezentacji Polski.

Były gwiazdor piłki ręcznej: Polska-Niemcy w cieniu pandemii

- Nikt nie ma pretensji do zawodników, którzy zrezygnowali z wyjazdu na mundial. Wszyscy rozumieją, że troska o najbliższych jest dla nich najważniejsza - mówi „Rzeczpospolitej” najlepszy piłkarz ręczny świata z 2004 roku Henning Fritz.