Maraton w Londynie. 36-letni zawodnik stracił przytomność i zmarł

Nie żyje 36-letni biegacz, który brał udział w niedzielnym Maratonie Londyńskim. Mężczyzna stracił przytomność kilka kilometrów przed metą, nie udało się go uratować.

Eliud Kipchoge pobił rekord świata

Eliud Kipchoge - tym razem bez laserowych wskaźników, wybitnych biegaczy dyktujących tempo i siedmiomilowych butów - ponownie pobił rekord świata w maratonie. Kenijczyk osiągnął w Berlinie czas 2:01:09.

Mieli siły, by pożartować

13. Festiwal: Przez trzy dni w Piwnicznej-Zdroju rządzili biegacze. Nawet ci, których bolały nogi, mieli dobre humor.

Deszcz dodał adrenaliny

Twórca Festiwalu Biegowego Zygmunt Berdychowski o powrocie do biegania po pandemii, pogodzie, która była sprzymierzeńcem, i planach na przyszłość.

Chodzenie to też sport

Czterokrotny mistrz olimpijski Robert Korzeniowski: biegaj, skacz, a na końcu i tak zostaniesz chodziarzem.

Pobiegaj mi mamo

Paulina Tracz | Bieganie po porodzie może pomóc kobiecie nie tylko w powrocie do formy fizycznej, znakomicie też oczyszcza głowę. A jeśli ktoś kocha biegać w górach, to niech śmiało przyjeżdża nawet z niemowlakiem, bo może zorganizować rodzinie wspaniały weekend. bo może przy okazji zorganizować rodzinie wspaniały weekend.

Gdy rywal staje się znajomym

Na mecie mogą być umorusani, ale każdy jest uśmiechnięty, przynajmniej od momentu, w którym ochłonie i złapie oddech. Wtedy zaczynają rozmawiać, a kończą wieczorem przy winie i muzyce.

Najlepiej biegać po trawie

Agnieszka Markowska, magister fizjoterapii, o tym, jak zacząć biegać i jakich błędów nie popełniać, by przerodziło się to w naszą pasję.

Równie dobre jak krioterapia

To może być doskonałe uzupełnienie biegania i pomoc w regeneracji organizmu. Trzeba jednak zachować ostrożność i od razu po treningu lepiej nie wchodzić do wody.

13. Festiwal Biegowy w Piwnicznej. Deszcz był im niestraszny

Przez trzy dni i dwie noce Piwniczna-Zdrój tętniła życiem i emocjami. Dostaliśmy największą górską imprezę biegową w tym roku. Przyjechały rodziny z dziećmi, przyjechali mistrzowie wielu dystansów.

13. Festiwal Biegowy w Piwnicznej. Pociąg do biegania

W piątek zaczyna się święto biegaczy. Trzy dni i dwie noce niemal ciągłych startów. Prawie 30 konkurencji od 300 m do 100 km. Miasteczko Biegowe czeka.

13. Festiwal Biegowy w Piwnicznej. Nudy nie będzie

Do startu zostało tylko kilka dni. Atrakcje są już przygotowane, Miasteczko Biegowe stoi, dobra pogoda zamówiona. Nic dziwnego, że zgłoszeń przybywa.

Halowe mistrzostwa świata ponownie przełożone

World Athletics przełożyła halowe mistrzostwa świata w Nankinie, który miały odbyć się w drugiej połowie marca, na 2025 rok. Można wątpić, czy impreza w ogóle dojdzie do skutku.

Mistrzostwa Europy w Monachium. Radość w całym mieście

Mistrzostwom Europy lekkoatletów towarzyszyła rywalizacja sportowców w ośmiu innych dyscyplinach i ta połączona impreza była sukcesem.

Mistrzostwa Europy. Tym razem sukces był kobietą

Lekkoatletyczna reprezentacja Polski nie powtórzyła osiągnięcia z Berlina, gdzie cztery lata temu zdobyła aż siedem złotych medali, ale pomimo to mistrzostwa Europy były dla nas udane.

Mistrzostwa Europy. Dwa rekordy, dwa medale. Sztafety koncert marzeń

Dominik Kopeć upadł na metę, ale wstał błyskawicznie i oszalał ze szczęścia. Minęło kilkanaście minut, a koncert marzeń grały już panie. Polskie sztafety 4x100 metrów zdobyły dwa medale.

Mistrzostwa Europy. Pia Skrzyszowska złota na płotkach

Pia Skrzyszowska każdym kolejnym płotkiem uciekała rywalkom i z czasem 12.53 została mistrzynią Europy. To w Monachium dwunasty medal dla polskich lekkoatletów.

Mistrzostwa Europy. Srebro sztafety bardzo potrzebne

Sztafeta 4x400 metrów kobiet zdobyła srebrny medal mistrzostw Europy i choć Polki mogą czuć niedosyt, to chyba właśnie ten głód najlepiej świadczy o ich klasie.