Tragiczna śmierć brązowego medalisty olimpijskiego. Miał 29 lat

Deon Lendore, sprinter z Trynidadu i Tobago, członek sztafety 4x400 metrów, która zdobyła brązowy medal na igrzyskach olimpijskich w 2012 roku w Londynie, zginął tragicznie w wypadku samochodowym w Teksasie - informuje komitet olimpijski Trynidadu i Tobago.

Orlen Cup na początek sezonu

Mityng Orlen Cup będzie pierwszym punktem lekkoatletycznego sezonu w Polsce. Impreza odbędzie się 11 lutego w Łodzi.

Nowe otwarcie Wojciecha Nowickiego

Wojciech Nowicki szlifuje formę pod okiem Joanny Fiodorow. Mistrz olimpijski z Tokio (2021) zakończył współpracę z Malwiną Wojtulewicz.

Lekkoatleci zarobią zimą. Także w Polsce

38 mityngów w 14 krajach odbędzie się zimą w ramach World Athletics Indoor Tour. Jeden z najważniejszych - Copernicus Cup - zaplanowano na 22 lutego w Toruniu.

Elżbieta Pierwsza

29 grudnia obchodzić będziemy szóstą rocznicę śmierci Elżbiety Duńskiej-Krzesińskiej, jednej z najwybitniejszych sportsmenek w historii polskiej lekkoatletyki, zdobywczyni m.in. złotego medalu olimpijskiego w skoku w dal na letnich igrzyskach w Melbourne.

Znamy gospodarza halowych mistrzostw świata w lekkoatletyce

Glasgow będzie gospodarzem halowych mistrzostw świata w lekkoatletyce w 2024 roku. To obiekt, gdzie dwa lata temu podczas mistrzostw Europy polscy lekkoatleci wygrali klasyfikację medalową.

Znamy terminarz Diamentowej Ligi

Światowa federacja World Athletics podała terminarz nowego sezonu Diamentowej Ligi. Lekkoatleci rozpoczną międzynarodową rywalizację 13 maja w Dosze.

Laury dla młociarzy

Anita Włodarczyk i Wojciech Nowicki wygrali tegoroczny plebiscyt Laur Królowej Sportu. Gwiazdami gali finałowej byli bohaterowie igrzysk olimpijskich w Tokio.

Drużynowe Mistrzostwa Europy wracają na Stadion Śląski

Drużynowe Mistrzostwa Europy trzeci raz z rzędu odbędą się w Polsce. Najlepsi lekkoatleci Starego Kontynentu za dwa lata wystąpią na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Złote Kolce dla Anity Włodarczyk i Wojciecha Nowickiego

Mistrzowie olimpijscy w rzucie młotem Anita Włodarczyk i Wojciech Nowicki dostali Złote Kolce, czyli najbardziej prestiżową polską nagrodę lekkoatletyczną.

Biegaczki z zaburzeniami rozwoju płciowego. Takimi stworzył je Bóg

Biegaczki z podwyższonym poziomem testosteronu to wciąż nierozwiązany, wielki problem z pogranicza nauki, prawa, moralności i sumienia.

Henryk Olszewski wciąż prezesem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki

Henryk Olszewski pozostanie prezesem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (PZLA) do 2024 roku. Opozycji podczas wyborów nie było.

Chcemy, by w Piwnicznej ruszył czas

Twórca Festiwalu Biegowego Zygmunt Berdychowski o urokach Piwnicznej i potencjale, jakim dysponuje nowy gospodarz imprezy, oraz planach na przyszłość.

Trudno być głosem

Spiker Michał Chmielewski opowiada o pobudkach w środku nocy, niedoborze snu, zdartym głosie i innych wyzwaniach podczas pracy przy Festiwalu.

Nie dałem się ponieść emocjom

Zwycięzca biegu na 100 kilometrów Kamil Leśniak opowiada o bieganiu nocą, przygotowaniu do ultramaratonu i wszystkim, co można przemyśleć w ciągu dziesięciu godzin.

Wszyscy w kierpcach, żadnych adidasów

Jedną z atrakcji festiwalu były rozgrywane po raz pierwszy Bieg Lachów i Górali oraz Bieg na Górę Kicarz. Sztafetę Poprad Aqua Running trzeba było odwołać.

Piękny weekend nad Popradem

Pomimo zmiany gospodarza impreza znów była wielkim sukcesem, bo jak zwykle uczestnicy nie zawiedli.