Szybkie bieganie i wysokie loty w Łodzi

Mistrz olimpijski w sprincie Marcell Jacobs będzie największą zagraniczną, a mistrzyni Europy w biegu na 100 metrów przez płotki Pia Skrzyszowska - największą polską gwiazdą mityngu Orlen Cup, który odbędzie się 4 lutego w Łodzi.

Pia Skrzyszowska coraz szybsza. Rekord Polski na horyzoncie

Pia Skrzyszowska wygrała bieg na 60 m przez płotki w Dusseldorfie z czasem 7.84. Szybciej w tym roku biegała jedynie Amerykanka Masai Russell. 21-latka jeszcze tej zimy może pobić rekord Polski.

Toruń czeka na rekord świata. Na Copernicus Cup będą gwiazdy

Medaliści igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata oraz czołowi polscy lekkoatleci wystąpią 8 lutego w Copernicus Cup, czyli jednym z najważniejszych mityngów lekkoatletycznej zimy.

Najszybszy człowiek świata w Łodzi

Mistrz olimpijski i mistrz Europy w biegu w sprincie Marcell Jacobs będzie największą gwiazdą mityngu Orlen Cup, który odbędzie się 4 lutego w łódzkiej Atlas Arenie.

Dawid Tomala mówi „nie” agresji i przestępczości

Dawid Tomala jest twarzą kampanii „TAK dla sportu, NIE dla agresji i przestępczości”. - Jeżdżę po szkołach, opowiadam swoją historię. Mam nadzieję, że będą osoby, do których mój przekaz dotrze - mówi mistrz olimpijski w chodzie sportowym.

Maraton w Londynie. 36-letni zawodnik stracił przytomność i zmarł

Nie żyje 36-letni biegacz, który brał udział w niedzielnym Maratonie Londyńskim. Mężczyzna stracił przytomność kilka kilometrów przed metą, nie udało się go uratować.

Eliud Kipchoge pobił rekord świata

Eliud Kipchoge - tym razem bez laserowych wskaźników, wybitnych biegaczy dyktujących tempo i siedmiomilowych butów - ponownie pobił rekord świata w maratonie. Kenijczyk osiągnął w Berlinie czas 2:01:09.

Mieli siły, by pożartować

13. Festiwal: Przez trzy dni w Piwnicznej-Zdroju rządzili biegacze. Nawet ci, których bolały nogi, mieli dobre humor.

Deszcz dodał adrenaliny

Twórca Festiwalu Biegowego Zygmunt Berdychowski o powrocie do biegania po pandemii, pogodzie, która była sprzymierzeńcem, i planach na przyszłość.

Chodzenie to też sport

Czterokrotny mistrz olimpijski Robert Korzeniowski: biegaj, skacz, a na końcu i tak zostaniesz chodziarzem.

Pobiegaj mi mamo

Paulina Tracz | Bieganie po porodzie może pomóc kobiecie nie tylko w powrocie do formy fizycznej, znakomicie też oczyszcza głowę. A jeśli ktoś kocha biegać w górach, to niech śmiało przyjeżdża nawet z niemowlakiem, bo może zorganizować rodzinie wspaniały weekend. bo może przy okazji zorganizować rodzinie wspaniały weekend.

Gdy rywal staje się znajomym

Na mecie mogą być umorusani, ale każdy jest uśmiechnięty, przynajmniej od momentu, w którym ochłonie i złapie oddech. Wtedy zaczynają rozmawiać, a kończą wieczorem przy winie i muzyce.

Najlepiej biegać po trawie

Agnieszka Markowska, magister fizjoterapii, o tym, jak zacząć biegać i jakich błędów nie popełniać, by przerodziło się to w naszą pasję.

Równie dobre jak krioterapia

To może być doskonałe uzupełnienie biegania i pomoc w regeneracji organizmu. Trzeba jednak zachować ostrożność i od razu po treningu lepiej nie wchodzić do wody.

13. Festiwal Biegowy w Piwnicznej. Deszcz był im niestraszny

Przez trzy dni i dwie noce Piwniczna-Zdrój tętniła życiem i emocjami. Dostaliśmy największą górską imprezę biegową w tym roku. Przyjechały rodziny z dziećmi, przyjechali mistrzowie wielu dystansów.

13. Festiwal Biegowy w Piwnicznej. Pociąg do biegania

W piątek zaczyna się święto biegaczy. Trzy dni i dwie noce niemal ciągłych startów. Prawie 30 konkurencji od 300 m do 100 km. Miasteczko Biegowe czeka.

13. Festiwal Biegowy w Piwnicznej. Nudy nie będzie

Do startu zostało tylko kilka dni. Atrakcje są już przygotowane, Miasteczko Biegowe stoi, dobra pogoda zamówiona. Nic dziwnego, że zgłoszeń przybywa.

Halowe mistrzostwa świata ponownie przełożone

World Athletics przełożyła halowe mistrzostwa świata w Nankinie, który miały odbyć się w drugiej połowie marca, na 2025 rok. Można wątpić, czy impreza w ogóle dojdzie do skutku.