14 000 osób zapisanych na Poland Business Run 2023. Można dołączyć do 31 maja

12. edycja popularnej sztafety biznesowej Poland Business Run już 3 września. Po pierwszym dniu zapisów na liście startowej jest ponad 14 tys. biegaczy, a rejestracja potrwa jeszcze do 31 maja.

Wydarzenie wiosny na Stadionie Śląskim. Będą gwiazdy

Memoriał Janusza Kusocińskiego, który odbędzie się 4 czerwca na Stadionie Śląskim, będzie najważniejszym wydarzeniem lekkoatletycznej wiosny w naszym kraju. Kibice zobaczą polskie i zagraniczne gwiazdy królowej sportu.

Czterech Polaków w Katarze. Startuje Diamentowa Liga

Zaczyna się lekkoatletyczne lato, pierwszy mityng Diamentowej Ligi ugości Dauha. Organizatorzy obiecują szybkie biegi i długie rzuty. Sezon w Katarze otworzą Justyna Święty-Ersetic, Natalia Kaczmarek, Angelika Cichocka oraz Norbert Kobielski.

Nie żyje mistrzyni świata Tori Bowie

Zmarła Tori Bowie, amerykańska biegaczka, mistrzyni świata i wicemistrzyni olimpijska w biegu na 100 metrów. Miała 32 lata.

Znana biegaczka zdyskwalifikowana. Część trasy biegu pokonała samochodem

Joasia Zakrzewski, znana szkocka biegaczka długodystansowa, zwyciężczyni Wings for Life World Run w Poznaniu w 2017 roku, została zdyskwalifikowana po zajęciu trzeciego miejsca w ultramaratonie na trasie między Manchesterem a Liverpoolem (2023 GB Ultras Manchester to Liverpool 50-mile race), ponieważ część jego trasy pokonała samochodem.

Władysław Heraskewycz: Siergiej Bubka to rozczarowanie

– Wielu Rosjan i Białorusinów to ofiary prania mózgów, ale ich powrót do sportu był jak policzek – mówi ukraiński skeletonista Władysław Heraskewycz, który na igrzyskach w Pekinie jako jedyny zaprotestował przeciwko wojnie.

Zakaz udziału kobiet transpłciowych w rywalizacji. Trudna decyzja World Athletics

Światowa Rada Lekkoatletyczna zakończyła wykluczenie Rosjan związane z dopingiem, lecz ich powrotu nie będzie z powodu wojny w Ukrainie. Druga decyzja to zakaz startów osób transpłciowych w rywalizacji kobiet.

Lekkoatletyka: Wojna przedłuża zakaz startów dla Rosji

Światowe władze lekkoatletyczne zdjęły zakaz startów sportowców Rosji z powodu dopingu, ale nie wpuszczą ich na stadiony ze względu na wojnę w Ukrainie. Działacze nie chcą też startu w imprezach kobiecych osób transpłciowych.

Dick Fosbury. Flopem do historii

Zmarł Dick Fosbury, który zdobył olimpijskie złoto w roku 1968 i został legendą. To on wymyślił technikę skoku wzwyż głową naprzód i plecami do poprzeczki.

Zmarł sportowiec, który zrewolucjonizował skok wzwyż

Mistrz olimpijski Dick Fosbury, amerykański mistrz olimpijski z 1968 roku w skoku wzwyż, który zrewolucjonizował tę dyscyplinę nową techniką skakania, zmarł w niedzielę w wieku 76 lat - poinformował jego agent, Ray Schulte.

Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej: Gwiazdy przyjadą na Stadion Śląski

Norweg Jakob Ingebrigtsen, czyli halowy mistrz Europy w biegach na 1500 i 3000 metrów, będzie jedną z gwiazd Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Ukraińcy podzieleni ws. bojkotu igrzysk. "To najgorsze rozwiązanie"

Lekkoatleci z Ukrainy pokazali w Stambule, że ich kraj wciąż jest na mapie sportowego świata. Rosjan i Białorusinów nie ma, choć wielu domaga się ich powrotu.

Halowe ME: Smutny uśmiech w lustrze Turcji. „Stambuł żyje, ale jego serce jest martwe”

Turcy zorganizowali halowe mistrzostwa Europy, choć ich kraj nie dźwignął się z kolan po trzęsieniu ziemi, a mieszkańcy Stambułu żyją w strachu. Sportowcy dali im kilka chwil uśmiechu. Nie zawiedli Polacy, błyszczały głównie panie.

Trzy medale Polaków w Stambule. Panowie biorą srebro

Tyczkarz Piotr Lisek i płotkarz Jakub Szymański zostali w Stambule halowymi wicemistrzami Europy. Brąz zdobyła sztafeta kobiet. Polacy wrócą do kraju z siedmioma medalami.

Jarosława Machuczych: Sportowcy z Rosji popierają ludobójstwo

- Nie rozumiem, dlaczego państwo terrorystyczne miałoby wystąpić na igrzyskach. Sportowcy z Rosji popierają ludobójstwo. Bojkot byłyby jednak złym rozwiązaniem. Najgorszym - mówi „Rz” halowa mistrzynie Europy w skoku wzwyż Jarosława Machuczych.

Dziewczyny lubią brąz. Dwa medale Polek w Stambule

Sofia Ennaoui (1500 m) i Anna Kiełbasińska (400 m) zdobyły w sobotę brązowe medale halowych mistrzostw Europy w Stambule. To kolejny dowód, że lekka atletyka w Polsce jest kobietą, bo dzień wcześniej panie dały nam dwa srebra.

Mocny głos rekordzisty świata. Karsten Warholm mówi o Rosjanach

- Nienawidzę tego, co się dzieje, jestem całym sercem przeciwny wojnie w Ukrainie. Nie wyobrażam sobie Rosjan oraz Białorusinów na igrzyskach w Paryżu - mówi „Rz” rekordzista świata i mistrz olimpijski w biegu na 400 metrów przez płotki Karsten Warholm.

Adrianna Sułek we łzach po srebrze. „Ona będzie wielka”

- Adrianna Sułek imponuje charakterem. Na mecie biegu właściwie umarła. To także zdolność. Sportowcy, którzy potrafią tak robić, będą w przyszłości wielcy - mówi „Rz” była rekordzistka świata w pięcioboju Natalija Dobrynska. Polka zdobyła srebro halowych mistrzostw Europy.