Grzmoty na bieżni. Shelly-Ann Fraser-Pryce w Chorzowie

Ewa Swoboda zmierzy się z 8-krotną medalistką Shelly-Ann Fraser-Pryce podczas tegorocznego Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej. Impreza odbędzie się 6 sierpnia na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Ewa Swoboda już nie kłamie na treningach

Wielkie gwiazdy naszej lekkoatletyki kończą kariery, ale próżni nie będzie, bo dawni liderzy mają następców. Zobaczyliśmy to podczas mistrzostw Polski.

Mistrzostwa Polski. Rekordy w Suwałkach

Damian Czykier dogonił rekord Polski i został bohaterem trzeciego dnia mistrzostw kraju w Suwałkach. Sobota należała do płotkarzy.

Mistrzostwa Polski. Anita Włodarczyk goniła złodzieja

Anita Włodarczyk doznała kontuzji, ścigając złodzieja, więc zabrakło jej na mistrzostwach Polski. Kibice pod jej nieobecność zobaczyli najsłabszy konkurs rzutu młotem od dwunastu lat.

Mistrzostwa Polski. Ewa Swoboda w wielkiej formie

Ewa Swoboda podskoczyła, krzyknęła, wycałowała chłopaka i wyściskała trenerkę. 24-latka pierwszy raz w karierze złamała granicę jedenastu sekund w biegu na 100 metrów.

Konrad Bukowiecki wraca do gry

Konrad Bukowiecki znów w formie. Kulomiot ma ósmy wynik na świecie, ale stać go na więcej, więc zapowiada walkę o medale największych imprez.

Wojciech Nowicki w formie. Jest liderem list

Wojciech Nowicki, który będzie jedną z największych gwiazd 98. PZLA Mistrzostw Polski w Suwałkach (9-11 czerwca) lideruje światowym listom i jest w życiowej formie, choć czasem rzuca „na wariata”. Tak dobrego początku sezonu, jak w tym roku, nie miał jeszcze nigdy.

Monika Pyrek promuje skok o tyczce

- Jesteśmy po to, aby pomagać i zachęcać młodzież do sportu - mówi Monika Pyrek, która organizuje cykl mityngów w skoku o tyczce. Pomaga jej Piotr Lisek.

Tom Walsh: Bycie dużym nie jest łatwe

Dwukrotny medalista olimpijski w pchnięciu kulą Tom Walsh w rozmowie z „Rz” zachwyca się Stadionem Śląskim, przestrzega rywali i przyznaje, że wciąż szuka sponsora.

Polska dzięki inwestycjom stała się jednym z kluczowych miejsc na lekkoatletycznej mapie Europy

Plejada gwiazd na mityngach w naszym kraju to już codzienność – nie tylko dlatego, że wychowaliśmy własnych bohaterów.

Memoriał Janusza Kusocińskiego. Rośnie forma polskich gwiazd

Imponujące wyniki w rzucie młotem oraz biegu na 400 metrów były najważniejszymi wydarzeniami 68. Orlen Memoriału Janusza Kusocińskiego. Stadion Śląski w Chorzowie odwiedziło 30 tys. widzów.

Memoriał Janusza Kusocińskiego. Czas na walkę o rekordy

Mistrz olimpijski Dawid Tomala chce podczas 68. Orlen Memoriału Janusza Kusocińskiego pobić rekord świata w chodzie na milę.

Memoriał Ireny Szewińskiej. Gwiazdy igrzysk w Bydgoszczy

Pojedynek Wojciecha Nowickiego z Pawłem Fajdkiem będzie ozdobą 4. Memoriału Ireny Szewińskiej, który w tym roku po raz pierwszy jest częścią World Athletics Continental Tour Gold.

Monika Pyrek organizuje zawody dla młodzieży

Rozpoczęła się druga edycja cyklu zawodów Monika Pyrek Tour. Młodzi zawodnicy podpisywali się umiejętnościami w Poznaniu pod okiem mistrzów.

Piotr Lisek organizuje mityng w domu

Trzykrotny medalista mistrzostw świata w skoku o tyczce Piotr Lisek organizuje własny mityng. Udział w zawodach „Lisek w domu” wezmą zawodnicy z europejskiej czołówki.

Dariusz Kowaluk: Buty nie zdobywają medali

Moje życie po igrzyskach się zmieniło. Celujemy teraz w medale międzynarodowych imprez - mówi „Rz” mistrz olimpijski w sztafecie mieszanej Dariusz Kowaluk.

Poland Business Run. Pobiegną dla potrzebujących

Po dwóch latach pandemicznej przerwy na ulice Krakowa wraca największy w Polsce bieg charytatywny. 4 września wystartuje w nim 10 tys. zawodników połączonych w 5-osobowe sztafety.

Plejada gwiazd na Memoriale Janusza Kusocińskiego

Najlepsi polscy lekkoatleci oraz medaliści igrzysk olimpijskich wystartują na 68. Orlen Memoriale Janusza Kusocińskiego, który odbędzie się 5 czerwca na Stadionie Śląskim w Chorzowie.