Nowi trenerzy reprezentacji Polski w siatkówce kobiet i mężczyzn

Wybór trwał od jesieni, decyzja zapadła: Serb Nikola Grbić został trenerem reprezentacji mężczyzn, Włoch Stefano Lavarini dostał posadę szkoleniowca kadry kobiecej.

Zmarł legendarny rosyjski siatkarz Wadim Chamuckich

W wieku 52 lat zmarł Wadim Chamuckich, reprezentant Rosji w siatkówce, zdobywca m.in. trzech medali igrzysk olimpijskich.

Trzydziestu kandydatów do pracy z reprezentacjami Polski

Polski Związek Piłki Siatkowej (PZPS) zakończył przyjmowanie zgłoszeń do konkursów na trenerów reprezentacji kobiet i mężczyzn. Zgłosiło się trzydziestu chętnych.

Ruszyła PlusLiga. Jastrzębie mówią po francusku

Wystartowała PlusLiga, wreszcie z kibicami. Tytułu broni Jastrzębski Węgiel, odzyskać mistrzostwo chciałaby ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Ciekawych transferów nie brakowało.

Nikola Grbić. My go chcemy i on chce do nas

Nikola Grbić jest głównym kandydatem do objęcia funkcji trenera reprezentacji Polski. Zwolennikiem zatrudnienia Serba jest prezes Sebastian Świderski.

Bezcenna lekcja. Rozmowa z prezesem PZPS Sebastianem Świderskim

Nowy prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastian Świderski o wyborze trenerów dla reprezentacji i planie, który wreszcie ma dać olimpijski medal.

Wątpliwości nie było. Sebastian Świderski prezesem PZPS

Sebastian Świderski nowym prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Jego wybór był formalnością, pozostali kandydaci zrezygnowali.

Ryszard Czarnecki nie będzie prezesem PZPS. Wycofał kandydaturę

Europoseł PiS Ryszard Czarnecki zrezygnował z ubiegania się o fotela prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Wybory sternika polskiej siatkówki. Lwy kontra Kopciuszek

W poniedziałek lub wtorek poznamy nowego prezesa PZPS. Kandydatów jest siedmiu, faworyci to Sebastian Świderski, Ryszard Czarnecki i Jacek Kasprzyk.

Ryszard Czarnecki prezesem PZPS? Kandydatura europosła PiS słabnie

Polityk PiS Ryszard Czarnecki uchodził za pewniaka w wyścigu o stery polskiej siatkówki. Na ostatniej prostej rosną jednak szanse jego kontrkandydata.

Gorzki smak brązowego medalu polskich siatkarzy

To miał być złoty olimpijski sezon, a Polacy zakończyli go tylko z brązem mistrzostw Europy. Vital Heynen się żegna, za kilka dni poznamy władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej, które wybiorą nowego trenera reprezentacji.

Bosek o siatkarzach: Nie mamy zespołu, gdy pojawiają się kłopoty

Złoty medalista olimpijski z roku 1976 i mistrz świata 1974 Ryszard Bosek o mistrzostwach Europy i przyszłości reprezentacji Polski.

ME siatkarzy: Pogromcy Polaków przegrali, tytuł wraca do Włoch

Młodzi Włosi pozostali jedyną drużyną, która nie przegrała meczu w turnieju. W finale pokonali Słowenię 3:2 (22:25, 25:20, 20:25, 25:20, 15:11).

Drużyna małych rycerzy. Czy polską siatkowkę czekają duże zmiany?

Polacy skończyli sezon na meczu o trzecie miejsce mistrzostw Europy. Szczęścia w Spodku nie było, mogą natomiast być duże zmiany w polskiej siatkówce.

Polska - Serbia 3:0. Medal na otarcie łez

Polscy siatkarze wygrali z Serbami mecz pocieszenia w turnieju pocieszenia i drugi raz z rzędu zdobyli brązowe medale mistrzostw Europy.

Siatkarskie ME: Polska zagra o brąz z Serbią

Włosi pozostali jedyną drużyną, która nie przegrała meczu w turnieju. W półfinale zwyciężyli Serbów 3:1 (29:27. 25:22, 23:25, 25:18) i o złoty medal mistrzostw zmierzą się w niedzielę o 20.30 ze Słowenią. Serbom zostaje mecz o trzecie miejsce z Polską

Polska - Słowenia 1:3. Siatkarze nie zagrają w finale Mistrzostw Europy

Spodek nie odleciał, gdyż zobaczył porażkę Polaków ze Słowenią 1:3 (25:17, 30:32, 16:25, 35:37). W niedzielę o 17.30 drużyna Vitala Heynena zagra o brązowy medal mistrzostw z Włochami lub Serbią

Michał Mieszko Gogol: Radość przechodzi w jakość

Drugi trener siatkarzy Michał Mieszko Gogol o rywalach Polaków w grze o medale mistrzostw Europy. Półfinał ze Słowenią w sobotę w Katowicach.