Są już nawet bębny i flagi

Klub Barkom – Każany Lwów gra w PlusLidze i sportowo radzi sobie nieźle. Jego nowym domem stał się Kraków, ale o wojnie trudno zapomnieć.

Tomasz Wójtowicz. Dał nam radość w środku nocy

Po długiej walce z chorobą nowotworową zmarł Tomasz Wójtowicz, dla świata siatkarz wszech czasów, a dla nas legenda nie tylko siatkówki, ale całego polskiego sportu.

Tomasz Wójtowicz nie żyje

W wieku 69 lat zmarł jeden z najlepszych siatkarzy w historii tej gry.

MŚ siatkarek: Serbki ponownie najlepsze

Siatkarki Serbii przez kolejne cztery lata będą nosić dumny tytuł mistrzyń świata. W finale w Apeldoorn pokonały Brazylijki 3:0 (26:24, 25:22, 25:17). Brąz dla Włoszek.

Stephane Antiga: Z kobietami trzeba rozmawiać

Były trener polskich siatkarzy, z którymi zdobył mistrzostwo świata, Stephane Antiga o reprezentacji kobiet: – Polki będą grały jeszcze lepiej, gdy zdobędą doświadczenie.

MŚ siatkarek: Mecz znakomity, lecz półfinał nie dla Polek

Reprezentacja Polski była blisko awansu, w ćwierćfinale wspaniale wygrała dwa sety z broniącymi tytułu mistrzyń świata Serbkami, lecz przegrała trzy. Smutku jednak nie ma, wygląda na to, że rodzi się świetna drużyna

Jakub Bednaruk: To byłaby petarda

Trener i telewizyjny komentator Jakub Bednaruk o dzisiejszym ćwierćfinale mistrzostw świata siatkarek Polska–Serbia.

Mistrzostwa świata siatkarek. Misja prawie wykonalna

Polki zmierzą się we wtorek z Serbkami w ćwierćfinale mistrzostw świata. Sukces jest, teraz czas na marzenia.

Historyczny sukces polskich siatkarek

Po 60 latach Polki znów zagrają w ćwierćfinale mistrzostw świata. We wtorek ich rywalkami w Gliwicach będą broniące tytułu Serbki.

MŚ siatkarek. Polska wygrała z Kanadą. Triumf walecznych serc

Polki w meczu o marzenia odrobiły straty i wygrały 3:2 z Kanadyjkami. Nasze siatkarki awans do ćwierćfinału mistrzostw świata mają na wyciągnięcie ręki.

Mistrzostwa świata w siatkówce. Awans Polek do ćwierćfinału nagle stał się realny

Polki pokonały w mistrzostwach świata znacznie wyżej cenioną drużynę USA. To pierwszy sygnał, że trener Stefano Lavarini odnajduje drogę do sukcesów.

MŚ siatkarek: Polki pokonały mistrzynie olimpijskie

Zaczęły od 0:5, skończyły na trzech pięknie wygranych setach z USA, do 23, 20 i 18. Polskie siatkarki zagrały znakomity mecz z mistrzyniami igrzysk w Tokio i zachowały szanse na awans do ćwierćfinału

MŚ siatkarek: Twarde Serbki zatrzymały Polki

Polskie siatkarki rozpoczęły w Łodzi drugą fazę mistrzostw świata od porażki z broniącymi tytułu Serbkami 0:3. W środę o 20.30 mecz o wszystko z drużyną USA – mistrzyniami olimpijskimi z Tokio.

Mistrzostwa świata siatkarek. Polska na placu budowy

Zaczyna się druga faza mistrzostw świata siatkarek. Przed Polkami cztery mecze w Łodzi decydujące o awansie do ćwierćfinału.

MŚ siatkarek: Turcja za silna, ciąg dalszy od wtorku

Ostatni, bardzo wyrównany mecz grupowy w Gdańsku reprezentacja Polski przegrała z Turcją 2:3. Z dorobkiem trzech zwycięstw i dwóch porażek panie awansowały jednak do drugiej fazy turnieju. Od wtorku mecze o awans do ćwierćfinału.

Jeszcze więcej grania

Rusza nowy sezon PlusLigi, większej o dwie drużyny. Dla kibiców główną zmianą będzie dołączenie do rywalizacji zespołu Barkom Każany Lwów.

MŚ siatkarek: Dominikana wciąż mocniejsza od Polski

Po trzech zwycięstwach czwarty mecz grupowy polskich siatkarek walczących w mistrzostwach świata zakończył się porażką z Dominikaną 1:3 (25:18, 22:25, 21:25, 21:25). W sobotę ostatnie spotkanie Polski w Grupie B, z Turcją.

Trzecia wygrana polskich siatkarek w Mistrzostwach Świata

W środę wieczorem w Ergo Arenie Polki pokonały Koreę Południową 3:0 (25:17, 25:18, 25:16). Awans do drugiej fazy turnieju zapewniony, w czwartek o 20.30 spotkanie z Dominikaną