fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Długie rozmowy w ciemnościach

Dziś w Złotych Tarasach odbędzie się wieczór promocyjny nowej książki Zygmunta Kałużyńskiego i Tomasza Raczka „Alfabet na cztery ręce”
Na tom złożyły się nigdy nieopublikowane rozmowy krytyków, które przerwała śmierć Kałużyńskiego w 2004 roku. Wiele z tych filmowych dyskusji nagrywano podczas jego choroby, naturalnie oddalając się czasami od tematu filmu w okolice rozważań nad wartościami najważniejszymi w życiu.
„Alfabet na cztery ręce” to ósme wspólne dzieło Zygmunta Kałużyńskiego i Tomasza Raczka, którzy publikowali swoje rozmowy w głośnym cyklu „Perły z lamusa”. Zamykająca serię książka o „rarytasach, niewypałach i filmowych kuriozach” ukazała się w 2006 roku. Dzisiejsze spotkanie literackie poprowadzi Grażyna Torbicka, zaś fragmenty książki przeczytają Tomasz Raczek i Stanisław Tym.
Prezentację „Alfabetu na cztery ręce” wzbogaci także premiera dokumentu „Zygmunt Kałużyński: Pół życia w ciemnościach”, o którym opowie jego reżyser Jan Sosiński. Film jest spowiedzią wiernego kinomana i pasjonata, powstałą w oparciu o scenariusz napisany przez Sosińskiego i Raczka. Płyta z filmem będzie dołączona również do każdego egzemplarza książki. Wieczór rozpocznie się o godz. 19 w klubie Velvet w Multikinie Złote Tarasy. ul
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA