fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Rząd buduje szpital polowy na PGE Narodowym

fot. PGE Narodowy/ Michał Dyjuk
Na stadionie PGE Narodowym w Warszawie powstaje pierwszy szpital polowy - ustaliła Wirtualna Polska. Pierwsze prace, nadzorowane przez Michała Dworczyka, szefa Kancelarii Premiera, ruszyły już w sobotę, a decyzja zapadła w ścisłym kierownictwie rządu.

W szpitalu na PGE Narodowym początkowo funkcjonować ma 500 łóżek. Podobne mają być tworzone także w innych województwach.

- Wynika to z naszej strategii. W momencie kiedy zaczyna w stacjonarnych szpitalach brakować łóżek, będą uruchamiane szpitale polowe. W Agencji Rezerw Materiałowych jest ponad 80 tys. łóżek. Będą one sukcesywnie przekazywane kolejnym otwieranym szpitalom polowym - powiedziała w rozmowie z Wirtualną Polską osoba z otoczenia Kancelarii Premiera.

W tworzeniu szpitala na PGE Narodowym pomaga wojsko. W rozmowie z portalem polsatnews.pl Michał Dworczyk potwierdził nformację o budowie tymczasowej placówki.

Szpital w Warszawie jest budowany, choć według zapewnień wojewody Konstantego Radziwiłła na Mazowszu są obecnie 1493 łóżka, przeznaczone do leczenia pacjentów chorych na Covid-19, z czego wolne są 593, w tym 34 łóżka respiratorowe. Radziwiłł napisał o tym w opublikowanym w niedzielę, w którym podkreślał, że „nieprawdziwe są rozpowszechniane informacje o braku respiratorów”.

Źródło: rp.pl/ WP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA