Celem aplikacji radcowskiej jest przygotowanie absolwentów prawa do należytego wykonywania zawodu oraz do egzaminu zawodowego na radcę prawnego.
Obecnie na aplikacji radcowskiej w Warszawie szkoli się prawie dwa tysiące adeptów prawa. Ukończenie aplikacji daje najlepszą szansę dogłębnego i rzetelnego przygotowania się do praktycznej realizacji czynności zawodowych, a także przygotowania się do stawienia czoła wymaganiom egzaminacyjnym – pod okiem wybitnych specjalistów.
- Jest to zawód, który daje największe możliwości rozwoju i planowania kariery – pisze w swoim liście do adeptów prawa, Włodzimierz Chróścik, Dziekan Rady Izby warszawskiej.
Na aplikacji radcowskiej w Warszawie szkoli się blisko 2 tys. adeptów prawa
- Radca prawny może wykonywać zawód prowadząc kancelarię czy też być zatrudnionym na podstawie umowy o pracę. Może również łączyć ze sobą oba te pola aktywności. W praktyce nazywa się to po prostu elastycznością. Nigdy bowiem nie wiadomo co przyniesie przyszłość i jak za kilka lat będzie wyglądał rynek usług prawnych. Dla tych, którzy chcą mieć przywilej elastyczności, ale jednocześnie marzą o karierze obrońcy w sprawach karnych, mam dobrą wiadomość – od lipca 2015 r. radcy prawni będą mieli pełne uprawnienia w tym zakresie. Nie trzeba zatem rezygnować z marzeń, by zachować możliwość wyboru! To oferuje tylko mój zawód. Samorząd radcowski jest przy tym nowoczesny, otwarty i sprawnie wspiera swoich członków w wykonywaniu ich roli zawodowej. Skutecznie budujemy wspólnotę zawodową profesjonalistów. Zapraszam wszystkich ambitnych i chcących rozwijać się studentów do grona radców prawnych – pisze Dziekan.