fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

ZUS

Mały ZUS: przedsiębiorcy muszą złożyć wniosek o zmianę kodu ubezpieczenia do 8 stycznia

AdobeStock
Urzędnicy szykują się na szturm przedsiębiorców w poniedziałek i we wtorek. Do 8 stycznia muszą złożyć wniosek o zmianę kodu ubezpieczenia na rozpoczynający się od 0590.

Z tej możliwości mogą po 1 stycznia 2019 r. skorzystać osoby prowadzące działalność gospodarczą, których przychody w zeszłym roku nie przekroczyły 63 tys. zł. Muszą oni do 8 stycznia złożyć wniosek do ZUS o zmianę kodu ubezpieczenia na rozpoczynający się od 05 90. Według szacunków ministerstwa przedsiębiorczości i technologii autora zmian z ulgi może skorzystać nawet 170 tys. osób prowadzących działalność gospodarczą. Z danych ZUS wynika, że do piątku wnioski o objęcie nowymi zasadami wyliczania składek złożyło już 46 tys. osób prowadzących działalność gospodarczą.

- Mamy bardzo duże zainteresowanie tzw. małym ZUSem – mówi Wojciech Andrusiewicz, z Centrali ZUS w Warszawie. – Nasi pracownicy obsługują zwiększoną liczbę przedsiębiorców na salach obsługi. Zwiększyliśmy też obsługę na infolinii. Spodziewamy się, że największa fala zgłoszeń jeszcze przed nami: w poniedziałek i wtorek. Widać że przedsiębiorcy są dobrze poinformowani.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA