Dodatkowo MDDP otrzymała nominacje w kategoriach Poland Firm of the Year i Poland Transfer Pricing Firm of the Year. Rozstrzygnięcie konkursu European Tax Awards nastąpi 17 maja w Londynie.

- Jesteśmy dumni z tych nominacji i cieszymy się, że nasza praca i nasze przywiązanie do wysokiej jakości zostały docenione przez rynek  - powiedział Tomasz Michalik, doradca podatkowy i partner w MDDP. – Szczególnie cieszymy się z nominacji do nagrody najlepszej w Europie firmy występującej przed Trybunałem Sprawiedliwości UE. Ważne dla nas jest to, że osiągnięcia naszej praktyki postępowań podatkowych i sądowych są doceniane także poza krajem. Nominację MDDP do nagrody na poziomie europejskim traktujemy też jako zobowiązanie do utrzymania najwyższej jakości naszych usług.

European Tax Awards to międzynarodowy ranking firm doradztwa podatkowego organizowany przez prestiżowy magazyn International Tax Review w 27 jurysdykcjach europejskich, który ma na celu wyłonienie wiodących międzynarodowych firm podatkowych w regionie EMEA. MDDP w historii czterokrotnie (w 2006, 2008 oraz 2012 i 2013 roku) otrzymywało nagrody International Tax Review dla najlepszej polskiej firmy w zakresie cen transferowych, a 2013 r. także tytuł najlepszej firmy podatkowej w Polsce.

MDDP reprezentowało podatników w sprawach przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej aż 4 razy. Ostatnio w sprawie dotyczącej opodatkowania VAT opłat reprograficznych (C-37/16 SAWP). Orzeczenie to ujednoliciło zasady opodatkowania VAT opłat reprograficznych we wszystkich państwach członkowskich UE. Rok wcześniej zaś w sprawie C-40/15 (Aspiro), która dotyczyła możliwości i zakresu stosowania zwolnienia z VAT do usług likwidacji szkód ubezpieczeniowych świadczonych na rzecz zakładów ubezpieczeniowych przed podmioty zewnętrzne, a w szerszym ujęciu dla wszelkich usług wspierającą działalność ubezpieczeniową. Ostateczny wynik sprawy miał bardzo duży wpływ na całą branżę ubezpieczeniową oraz kierunki rozwoju jej modelu biznesowego zarówno w Polsce, jak i w Europie.

MDDP występowało też przez Trybunałem w sprawie Kronospan Mielec (C-222/09) dotyczącej zasad opodatkowania VATem usług inżynierów oraz we własnej sprawie (sygn. akt C-319/12, MDDP) dotyczącej niezgodności z Dyrektywą pewnej kategorii zwolnień od podatku VAT.