Zaplanowane działania obejmują publikację serii podcastów i artykułów w mediach tradycyjnych, społecznościowych oraz na blogach (np. www.remarksblog.com). Tematy, które będą omówione to m. in. ochrona i rejestracja znaków nietradycyjnych, rzeczywiste używanie znaków towarowych, pośredni naruszyciel oraz aktualne zmiany w ustawie Prawo własności przemysłowej i ich wpływ na dochodzenie praw i uzyskiwanie ochrony.

Kancelaria planuje także specjalne wydarzenie dla klientów poświęcone tematyce własności intelektualnej.

- Dzień Własności Intelektualnej jest świetną inicjatywą WIPO, przypominającą wszystkim, jak w dobie gospodarki globalnej, coraz bardziej opartej na mediach cyfrowych, wciąż niezmiernie ważna jest ochrona praw twórców do utworów, znaków towarowych, patentów. Każda odsłona obchodów tego dnia wnosi jakiś nowy aspekt - w tym roku WIPO postanowiło skoncentrować się na świecie sportu, za którym stoją duże emocje i chyba jeszcze większe pieniądze - komentuje Ewa Kurowska-Tober, partner kierująca praktyką Własności Intelektualnej i Technologii w kancelarii DLA Piper.

Dr Krystian Maciaszek, counsel w tej samej praktyce dodaje, że własność intelektualna w działalności przedsiębiorstwa obejmuje szereg obszarów takich jak prawo autorskie i patenty. W ostatnim czasie obserwujemy, że dotychczasowe rozróżnienia pomysł a utrwalony utwór czy też pomysł a rozwiązanie techniczne zaczynają być na nowy sposób definiowane zwłaszcza w obszarach nowych technologii. Proces ten pozwala na objęcie ochroną również pewnych elementów koncepcji, która jest oddzielona w utworze lub rozwiązaniu. Umiejętne wykorzystanie znaków towarowych i wzorów przemysłowych także pozwala na zachowanie przewagi konkurencyjnej w tym zakresie. Warto zatem wiedzieć, jak zabezpieczać swoje prawa i co robić, gdy inni je naruszają. O tym wszystkim będziemy mówić i pisać w ramach działań, które przygotowaliśmy.

Pomysłodawczynią akcji DLA Piper jest Alicja Wolny, Associate z praktyki Własności Intelektualnej i Technologii.