fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sojusz Lewicy Demokratycznej

Włodzimierz Czarzasty: Młodsi koledzy ograli Kaczyńskiego

Twitter/Lewica
Szef SLD Włodzimierz Czarzasty uważa, że podpisane przez liderów Zjednoczonej Prawicy porozumienie, to przykład ogrania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

- Mamy przed sobą trzy lata do kolejnych wyborów parlamentarnych i jestem zupełnie pewien, że to będą lata dobrze wykorzystane dla Polski - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński przed podpisaniem nowej umowy koalicyjnej Zjednoczonej Prawicy.

Podpisane porozumienie komentował podczas regionalnego kongresu programowego Lewicy "Polska-Europa Przyszłości" lider SLD Włodzimierz Czarzasty.

- Tak naprawdę nikt nie wie co się wydarzyło. Mam nadzieję, że przynajmniej trzech panów, którzy powiedzieli, że Polska będzie rosła w siłę i potęgę, a oni - to jest dobra informacja dla Polski się dogadali - przynajmniej, że oni wiedzą co się zdarzyło - powiedział.

- Niewątpliwie pan Jarosław Kaczyński pozycji swojej nie zbudował. Do tej pory był rozjemcą w tej chwili jest uczestnikiem. Jest różnica między rozjemcą, a uczestnikiem. Uczestnik bierze udział, realizuje politykę, uczestnik bierze odpowiedzialność za politykę. Także wydaje mi się panie prezesie, że pan został przez swoich młodszych kolegów ograny w tej sprawie - dodał.

- Wczoraj czterech smutnych panów stwierdziło, że zostanie tak jak jest. A jest ta: ponad 1500 zachorowań dziennie. Ponad 20 zgonów dziennie - mówił lider SLD.

- Żeby uczyć się zdalnie, dobrze mieć laptop w domu. A bardzo wiele rodzin nie stać na zakup komputera. Nic z tym nie zrobiono, by dzieci miały równe szanse naukowe. Ale stołki dla swoich są zagwarantowane - kontynuował.

- Mówią nam, że lewica nie jest potrzebna, bo wszystkie rzeczy związane ze stroną socjalną rozwiązuje PiS. Na cholerę nam ta lewica? A kto był pierwszy zwalniany przy pandemii? Ludzie na śmieciówkach. To jest to załatwianie socjalnych spraw? A ochrona środowiska? A prawa osób LGBT? Nie mówię już o skonfliktowaniu społeczeństwa. Jeżeli ktoś mi mówi, że lewica jest niepotrzebna, bo PiS rozwiązuje socjalne problemy, to kłamstwo. Kłamać nie można - mówił Czarzasty.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA