fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Krajowa Rada Sądownictwa: u nas hejtu nie było

Adobe Stock
Po ponad dwóch miesiącach KRS zajęła w końcu stanowisko w sprawie tzw. afery hejterskiej i zamieszanych w nią sędziów Rady: Macieja Nawackiego i Jarosława Dudzicza.

Stanowisko liczy cztery punkty.

Po pierwsze: W związku z tzw. aferą hejterską Krajowa Rada Sądownictwa przypomina, że wszyscy sędziowie (asesorzy) są zobowiązani do postępowania zgodnego ze złożonym ślubowaniem oraz zasadami etyki zawodowej sędziów i asesorów sądowych.

Po drugie: Po dokonaniu analizy doniesień medialnych oraz wyjaśnień złożonych na posiedzeniu plenarnym Krajowej Rady Sądownictwa przez sędziów Krajowej Rady Sądownictwa Rada przyjmuje, że nie ujawniono – w dostępnych i analizowanych źródłach – wypowiedzi sędziów-członków KRS, które pozwalałyby na sformułowanie wobec nich zarzutów naruszenia prawa, ślubowania sędziowskiego ani zasad etyki sędziowskiej.

Po trzecie: Krajowa Rada Sądownictwa uważa za naganne zachowanie sędziego (asesora), który mając uzasadnione podejrzenie popełnienia czynu naruszającego prawo, ślubowanie sędziowskie lub zasady etyki sędziowskiej przez sędziego (asesora), zawiadamia o tym środki masowego przekazu...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA