fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W tym roku podatnicy po raz pierwszy złożą TPR

Adobe Stock
Nowy formularz zastąpi dotychczasowe uproszczone sprawozdanie w sprawie transakcji z podmiotami powiązanymi oraz posiadającymi siedzibę w rajach podatkowych (CIT-TP i PIT-TP).

W związku z wejściem w życie od 2019 r. nowych przepisów z zakresu cen transferowych, na podatników podatku dochodowego od osób prawnych i od osób fizycznych nałożono wiele nowych obowiązków. Poza zmianą definicji podmiotów powiązanych oraz odejściem od ustalania zakresu obowiązków z obszaru cen transferowych na podstawie analizy skali działalności danego podmiotu, kluczową zmianą jest wprowadzenie obowiązku przekazywania informacji o cenach transferowych do Szefa Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) przez podmioty, które zobowiązane są do przygotowania dokumentacji lokalnej lub które korzystają ze zwolnienia z obowiązku przygotowania tej dokumentacji dla transakcji zawieranych pomiędzy krajowymi podmiotami powiązanymi na podstawie art. 11n ustawy o CIT.

Więcej informacji dla fiskusa

W tym roku podmioty, które przeprowadzały transakcje kontrolowane w roku 2019, po raz pierwszy zmierzą się z obowiązkiem przygotowania i złożenia do Szefa KAS formularza...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA