fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koszty: O rozliczeniu przesądza ustawa

Księgowa
Adobe Stock
Dokument w postaci wygenerowanego zestawienia transakcji z danej platformy internetowej osobno dla każdej z transakcji w dacie nabycia kryptowalut może być wystarczający do wykazania, że podatnik poniósł koszty uzyskania przychodu.

W 2018 r. podatnik wystąpił o interpretację dotyczącą PIT. We wniosku wyjaśnił, że prowadzi działalność gospodarczą, którą rozszerzył o kupno i sprzedaż walut wirtualnych: Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Iota, Lisk, Dash oraz inne nowo powstałe waluty.

Podatnik podkreślił, że działalność tę prowadzi za pośrednictwem giełd walut wirtualnych.

Przedsiębiorca podkreślił, że wszelkie operacje dokonywane za pośrednictwem kryptowalut polegają tylko i wyłącznie na dokonywaniu odpowiednich zapisów w systemach informatycznych i nie są związane z wydawaniem jakichkolwiek dokumentów lub innego rodzaju potwierdzeń o charakterze materialnym. Jego działalność jest opodatkowania liniowym PIT, a na potrzeby rozliczeń prowadzona jest podatkowa księga przychodów i rozchodów.

Czytaj także: Rozliczenie handlu bitcoinami w PIT: brakuje objaśnień

Przedsiębiorcy chciał się upewnić czy zakup kryptowalut w dacie ich nabycia można zaliczyć do kosztów i należy ująć w...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA