Król rapu przyjedzie do Polski. Travis Scott w Krakowie

Travis Scott, raper znany m. in. z singla „Power is Power”, promującego serial „Gra o tron”, przyjedzie na koncert 2 lipca w Tauron Arena Kraków.

Publikacja: 07.05.2024 15:32

Król rapu przyjedzie do Polski. Travis Scott w Krakowie

Foto: Shootpix/ABACAPRESS.COM

Po wyprzedanej w 2023 r. północnoamerykańskiej trasie koncertowej „Utopia - Circus Maximus Tour” i premierze albumu „Utopia” raper wystąpi 2 lipca w Tauron Arena Kraków, Czyli Kraków znalazł się wśród dwunastu miast, jakie odwiedzi Travis Scott w Europie.

Travis Scott nr 1

Przyjazd Travisa Scotta oznacza, że w Krakowie wystąpi raper, którego płyta zdobyła tytuł najchętniej na świecie kupowanego albumu w 2023 r. – „Utopia” rozeszła się w 1,7 mln egz., a jednocześnie uzyskała w 2023 r. najlepszy wynik sprzedaży w pierwszym tygodniu po premierze w Stanach Zjednoczonych – fani kupili blisko pół miliona krążków. To zaś oznacza, że w każdej z tej kategorii Travis Scott pokonał kanadyjskiego rapera Drake’a i jego album „For All Dogs”.

Czytaj więcej

Bilety na koncerty Billie Eilish już w sprzedaży

„Utopia” utrzymywała się też na pozycji nr 1 na liście Billboard Top 200 przez cztery tygodnie z rzędu, gromadząc ponad 50 miliardów streamów na całym świecie. Spotify raportował, że „Utopia” była najczęściej streamowanym albumem w pierwszym tygodniu po wydaniu w 2023 roku.

Travis Scott na Abbey Road

„Utopia” od początku intrygowała. Raper zapowiedział ją zdjęciem na przejściu dla pieszych Abbey Road, znanym z słynnej sesji The Beatles. Tam trwała sesja pod okiem Ricka Rubina. W utworach słychać, że wyznania o fascynacji Bjork czy Radiohead nie są bezpodstawne i wzbogacają rap.

Wyjątkowo brzmią kompozycje „Delresto” z Beyonce, czy „K-Pop” z udziałem The Weeknd (występuje także w „Circus Maximu”) i Bad Bunny. Wśród gości są również Young Thug, 21 Savage, komik Dave Chapelle czy Drake, z którym Travis Scott rapuje w „Meltdown”.

Czytaj więcej

Tournee Stonesów. Minimum 800 dolarów za obejrzenie Jaggera z pierwszych rzędów

Premiera płyty przypadła na trudny okres, ponieważ w grudniu 2021 r. podczas koncertu rapera na festiwalu Astroworld w Houston w Teksasie zginęło 10 zmiażdżonych fanów. Rodziny ofiar od artysty i organizatorów żądały 2 mld dolarów odszkodowania.

Ostatecznie wielka ława przysięgłych uznała, że nie ma żadnych dowodów, aby postawić rapera w stan oskarżenia o przestępstwo. „Travis Scott został błędnie wskazany jako winny, mimo że trzykrotnie przerywał koncert i nie był świadomy rozwoju wydarzeń” – komentował wydarzenia adwokat artysty. Wcześniej artyści byli wielokrotnie uniewinniani z zarzutów – m. in. Pearl Jam, podczas którego koncertu na festiwalu Roskilde również zginęli stratowani fani.

Travis Scott dla ubogich

Pochodzący z Houston artysta jest liderem nie tylko w muzyce, ale także w modzie. Współpracuje z firmami Nike i Dior. Jest projektantem, aktorem, producentem i założycielem wytwórni Cactus Jack. Urodzony w South Park w Houston, dzielnicy znanej z przestępczości, od dziecka powtarzał: „Muszę się stąd wyrwać”.

Teraz 1 euro z każdego sprzedanego biletu zostanie przekazane na rzecz Cactus Jack Foundation, której misją jest wspieranie młodzieży, programów stypendialnych i pokrywania kosztów związanych z edukacją i działaniami twórczymi.

Bilety koncert trafią do sprzedaży 10 maja o godzinie 10:00 czasu lokalnego na stronie travisscott.com oraz livenation.pl.

Po wyprzedanej w 2023 r. północnoamerykańskiej trasie koncertowej „Utopia - Circus Maximus Tour” i premierze albumu „Utopia” raper wystąpi 2 lipca w Tauron Arena Kraków, Czyli Kraków znalazł się wśród dwunastu miast, jakie odwiedzi Travis Scott w Europie.

Travis Scott nr 1

Pozostało 92% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Muzyka popularna
Opole’24: Maryla Rodowicz nie wystąpi, nie ma problemu. Co z Kabaretonem?
Muzyka popularna
Lenny Kravitz uświetni finał Ligi Mistrzów na Wembley. Higieny życia uczył go Mick Jagger
Muzyka popularna
Światowa czołówka rapu w Polsce, czyli „Barbie world” na żywo
Muzyka popularna
Niebinarne Nemo z pomocą Polaków wygrywa Eurowizję
Materiał Promocyjny
Technologia na etacie
Muzyka popularna
Dym i oblężenie finału Eurowizji. Protesty antyizraelskie w Malmö
Muzyka popularna
Eurowizja 2024: Greta Thunberg protestowała, ale izraelska artystka wystąpi w finale