fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ile można zarobić na mieszkaniu w młynie albo w fabryce trampek

Centrum Praskie Koneser w Warszawie.
Archiwum
Oferta lokali w poprzemysłowych murach jest ograniczona. Eksperci przekonują, że lofty z dobrym adresem trzymają cenę. Ale na wynajmie takich mieszkań majątku raczej nie zbijemy.

Na unikatowe mieszkania powstające w fabrykach, magazynach, młynach, spichlerzach, hutach i browarach zwraca uwagę Jarosław Jędrzyński, ekspert portalu RynekPierwotny.pl. – Znakiem rozpoznawczym tzw. hard loftów są przestronne, wysokie pomieszczenia, surowy klimat wnętrz, dominacja szkła, stali, surowej cegły, kamienia – opowiada. – Tam, gdzie nie ma poprzemysłowych nieruchomości, deweloperzy budują od podstaw soft lofty, czyli mieszkania, które są stylizowane na przemysłowe.

Dla bogatych

Ekspert RynkuPierwotnego.pl podkreśla, że lofty to wyższa półka nieruchomości adresowanych do zamożniejszych klientów. Takie mieszkania powstają w największych metropoliach – w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Łodzi. – Nie znajdziemy ich raczej w mniejszych miejscowościach, mimo że mają odpowiednie historyczne obiekty. Wyjątkiem jest Żyrardów, gdzie powstały lofty de Girarda. Nie obyło się jednak bez problemów – opowiada Jarosław Jędrzyński. Dodaje, że podaż odpowiednich nieruc...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA