fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Cyfryzacja kluczowym wyzwaniem biznesu

123RF
9 na 10 przedstawicieli biznesu w Polsce badanych przez Hatalska Institute twierdzi, że transformacja cyfrowa zmienia charakter branż i daje im nowe możliwości rozwoju. Jednocześnie jest dużym wyzwaniem – aż 7 na 10 projektów o dużej skali związanych z tym trendem ponosi biznesową porażkę.

Jedno jest pewne - cyfryzacja będzie w najbliższych latach decydować o przetrwaniu wielu firm na rynku. Potwierdza to 84 proc. menedżerów uczestniczących w globalnym badaniu SAP i Oxford Economics. Dlatego w coraz większej liczbie firm technologie stają się ważnym elementem strategii biznesowej.

Lokomotywa się rozpędza

Według analiz firmy IDC, globalne wydatki na transformację cyfrową osiągną do końca 2019 roku wartość 1,7 biliona dolarów. To o 42 proc. więcej, niż w 2017 roku. Firmy inwestują głównie w takie technologie, jak m.in. internet rzeczy, chmura obliczeniowa, analiza predykcyjna, Big Data, uczenie maszynowe czy blockchain. O każdym z tych trendów mówi się, że może zmienić lub już zmienia biznesowy stan gry.

Czytaj także: Jak szybko i łatwo założyć firmę przez internet

Trudno się dziwić, że według 84 proc. respondentów globalnego badania SAP i Oxford Economics to właśnie transformacja cyfrowa jest kluczowa do przetrwania ich firm na ry...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA