Wnioski o wsparcie z PFR będzie można składać od stycznia 2021 r. (wcześniej musi na to wyrazić zgodę Komisja Europejska). W Sejmie procedowana jest też tzw. antykryzysowa ustawa branżowa (czeka na przyjęcie lub odrzucenie poprawek Senatu), która przewiduje m.in. postojowe, zwolnienie ze składek ZUS. W Tarczy Finansowej PFR 2.0 zaplanowano 35 mld zł na wsparcie dla mikro, małych i średnich oraz dużych firm, jeśli spełnią określone w programie pomocy warunki. W przypadku mikrofirm (zatrudniających od 1 do 9 pracowników z 38 branż PKD) – wysokość subwencji zależna będzie od liczby pracowników i spadku obrotów. Natomiast dla małych i średnich przedsiębiorców zatrudniających do 249 pracowników z 38 branż PKD – wysokość subwencji uzależniono od prognozy kosztów i przychodów oraz straty brutto.
Czytaj także:
Tarcza antykryzysowa 6.0: nowe branże objęte pomocą
Te same mechanizmy, ale skromniejJak oceniają propozycje pomocy przedstawiciele prz...
Wybierz najkorzystniejszą ofertę i zyskaj dostęp do najważniejszych tekstów rp.pl z sekcji: Wydarzenia, Ekonomia, Prawo, Plus Minus; w tym ekskluzywnych tekstów publikowanych wyłącznie na rp.pl.
Dostęp do treści rp.pl - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Rzeczpospolitej”, archiwum tekstów, treści pochodzących z tygodników prawnych, aplikacji mobilnej i dodatków dla prenumeratorów.