fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Pomoc z tarcz antykryzysowych będzie kontrolowana

AdobeStock
Rozwiązania, które mają pomóc przedsiębiorcom w przetrwaniu stanu epidemii, polegają głównie na przyznaniu im środków finansowych. Prawidłowość ich wykorzystania z pewnością zostanie sprawdzona po powrocie do normalności.

Pomoc jest uzależniona od wielu kryteriów odwołujących się do szkodliwego wpływu ograniczeń związanych z pandemią na sytuację finansową przedsiębiorstwa. Wielokrotnie aktualizowana tarcza antykryzysowa umożliwiła różnym grupom społecznym skorzystanie z rozmaitych ulg i form wsparcia w związku z epidemią COVID-19. Zgodnie z danymi rządowymi, na ochronę miejsc pracy i gospodarki przeznaczono 212 mld zł, a dodatkowo w ramach Tarczy Finansowej z Polskiego Funduszu Rozwoju kolejne 100 mld zł, z których wypłacono już blisko 52 mld zł dla prawie 280 tys. firm.

Co otrzymali przedsiębiorcy

Biorąc pod uwagę wielkość środków przeznaczonych na pomoc, znacznie obciążającą budżet państwa, można spodziewać się zaostrzonych kontroli, które będą miały na celu nie tylko sprawdzanie prawidłowości przyznawania środków w ramach tarcz antykryzysowych, ale również wzrost efektywności ściągalności podatków.

Czytaj także: Koronawirus: podatkowe obo...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA