fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus: sposoby na rozwój firm w nowej rzeczywistości

Adobe Stock
Pandemia koronawirusa spowodowała, że dotychczasowe założenia biznesowe i zasady działania organizacji są kwestionowane. Firmy będą musiały na nowo zoperacjonalizować procesy, przemyśleć swoje modele biznesowe i wykorzystać talenty, aby dopasować się do nowej rzeczywistości.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy świat stanął na głowie: miliony ludzi straciły pracę i dochody, firmy zaczęły zmagać się z problemami, łańcuchy dostaw uległy poważnym zakłóceniom, a rynki finansowe zatrzęsły się w posadach. Można uczciwie powiedzieć, że pandemia koronawirusa i restrykcje wprowadzane w poszczególnych krajach zachwiały dotychczasowymi założeniami biznesowymi i zasadami działania.

Nie wiemy jak długo będziemy obserwowali wpływ pandemii na globalne gospodarki, ale nawet po zniesieniu obostrzeń trudny będzie pełny powrót do normalnej działalności. Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) przewiduje najcięższą recesję od niemal stu lat. Jeżeli na jesieni nastąpi druga fala zachorowań na Covid-19, światowa gospodarka skurczy się o 7,6 proc., a polski PKB spadnie o 9,5 proc. – wynika z najnowszego raportu „OECD Economic Outlook".

Czytaj także: Koronawirus: kosztowne wznawianie działalności firm

Dlatego organi...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA