fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Fundusze europejskie dla nowoczesnej gospodarki - trwają konsultacje

AdobeStock
Trwają konsultacje społeczne następcy programu „Inteligentny rozwój". Będą one prowadzone niemal do połowy kwietnia. Projekt dokumentu dostępny jest na stronie poir.gov.pl/2021-2027.

„Fundusze europejskie dla nowoczesnej gospodarki" (FENG) mają być programem ogólnokrajowym, nastawionym na badania, wspieranie i wdrażanie innowacji, rozwój nowych technologii, produktów i usług, w tym w zakresie branż i sektorów o największym potencjale. Innymi słowy ma być następcą programu „Inteligentny rozwój" realizowanego w latach 2014–2020 (w praktyce dłużej ze względu na zasady rozliczania funduszy unijnych). Oznacza to, że FENG będzie programem na okres budżetowy 2021–2027, na którego realizację przeznaczono 36 mld zł.

Czytaj także:

Dotacje unijne 2021-2027: konsultacje umowy partnerstwa już na półmetku

Więcej konkurencji

Ma on przyczynić się do wzrostu konkurencyjności polskich firm z sektora MSP oraz dalszej transformacji przemysłowej i rozwoju przedsiębiorczości. To ostatnie poprzez wspieranie innowacyjnych startupów i całego szeroko rozumianego zaplecza z tym związanego (rozwój instytucji otoczenia biznesu, centrów transferu technologi...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA