Na stronie gov.pl widnieje informacja z 6 marca 2021, że szczepienie ozdrowieńców zaleca się przeprowadzić po 6 miesiącach od zachorowania: "Szczepienia osób, z potwierdzoną wcześniejszą infekcją SARS-CoV-2, niezależnie od intensywności objawów, zaleca się przeprowadzać, zachowując odstęp ok. 6 miesięcy od zachorowania (nie dłużej niż 180 dni). Wskazanie to dotyczy również pacjentów, którzy po otrzymaniu pierwszej dawki zachorowali na COVID-19".

Tymczasem w rozporządzeniu Rady Ministrów z 19 marca 2021 jest informacja, że szczepienie po zakażeniu powinno nastąpić nie wcześniej niż po trzech miesiącach od dnia uzyskania negatywnego testu na obecność wirusa SARS-CoV-2: "Zgodnie z § 27 ust. 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 marca 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 512 z późn. zm.), osoby, które przebyły chorobę wywołaną zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, są poddawane szczepieniu ochronnemu przeciwko COVID-19 w terminie nie wcześniejszym niż 3 miesiące od dnia uzyskania pozytywnego testu na obecność wirusa SARS-CoV-2."

Onet poprosił Ministerstwo Zdrowia o doprecyzowanie, które stanowisko jest obowiązujące. Okazuje się, że obowiązuje okres nie krótszy niż trzy miesiące od zakażenia.

Ponadto część ozdrowieńców otrzyma tylko jedną dawkę szczepionki na COVID-19, ponieważ są chronieni przeciwciałami, jakie wytworzył ich organizm podczas choroby. Ozdrowieńcy, którzy chorowali wcześniej niż 6 miesięcy przed wystawieniem e-skierowania na szczepienie, będą szczepieni jak osoby, które nie chorowały.