fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Włochy: Paryż na "czarnej liście". Wymagany test na COVID

AFP
Włochy dodały Paryż, a także Prowansję, Korsykę i kilka innych regionów Francji do swojej "czarnej listy" regionów, z których przybywający do Włoch muszą wykazać się negatywnym testem na obecność koronawirusa SARS-CoV-2.

We Francji w weekend zanotowano rekordowe, ponad 13 tysięcy zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w ciągu doby. Francja i Hiszpania są obecnie krajami Europy z największą liczbą zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Tymczasem we Włoszech sytuacja epidemiczna jest nieco lepsza - w ciągu ostatniej doby wykryto tam 1350 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i 17 zgonów z powodu COVID-19. Łącznie we Włoszech zmarły w wyniku COVID-19 35724 osoby - spośród krajów Europy tylko w Wielkiej Brytanii liczba ofiar koronawirusa SARS-CoV-2 była wyższa.

Obecnie we Włoszech negatywny wynik testu na obecność koronawirusa, przeprowadzonego w ciągu ostatnich 72 godzin, muszą okazać przybywający z Hiszpanii, Chorwacji, Malty i Grecji.

Od poniedziałku, po zarządzeniu ministra zdrowia, Roberto Speranzy, do listy tej dołączył Paryż i część regionów Francji.

- Włochy mają się dziś lepiej, niż inne kraje, ale wciąż musimy zachować ostrożność, aby nie zmarnować naszego poświęcenia - podkreślił Speranza nawiązując do walki Włoch z pierwszą falą pandemii wiosną, gdy Włochy były epicentrum epidemii koronawirusa w Europie.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA