fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Adwokaci

Tydzień Konstytucyjny 2017 - prawnicy ruszają uczyć o konstytucji

Fotorzepa, Bartosz Jankowski
Od 4 do 11 listopada w całej Polsce odbywają się lekcje o ustawie zasadniczej naszego kraju.

Zajęcia prowadzone są w Tygodniu Konstytucyjnym organizowanym przez Stowarzyszenie im. prof. Zbigniewa Hołdy. Będzie to już jego czwarta edycja. W tym roku ma w nim uczestniczyć ponad 370 szkół. Temat przewodni to trójpodział władzy.

Podczas lekcji uczniowie dowiedzą się m.in. o roli sądów powszechnych w stosowaniu prawa, przy uwzględnieniu prymatu ustawy zasadniczej.

Do szkół wyruszy ponad pół tysiąca prawników: adwokatów, radców, sędziów, pracowników organizacji pozarządowych oraz studentów prawa.

Tydzień Konstytucyjny odbywa się pod honorowym patronatem rzecznika praw obywatelskich, który także przeprowadzi lekcje w jednym z warszawskich liceów.

Lekcje z uczniami poprowadzi też Dariusz Zawistowski, przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa i sędzia Sądu Najwyższego, oraz prof. Ewa Łętowska, pierwsza polska rzecznik praw obywatelskich i sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku.

– Mamy nadzieję, że takie lekcje pozostaną na długo w pamięci uczniów. Zaszczepią w nich szacunek do prawa i praworządności, wartości, których zrozumienie i utrwalenie w świadomości młodych ludzi jest przecież kluczowe w budowaniu państwa prawa – mówi adw. Sylwia Gregorczyk-Abram, która koordynuje projekt.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA