Uchwała przewiduje, iż w dyspozycji okręgowych izb pozostawać będzie już w bieżącym roku, a następnie w kolejnych latach, większa część składki. Wpływy na rzecz Krajowej Rady Radców Prawnych, poczynając od przyszłego roku, zmniejszą się natomiast relatywnie o około 30% w stosunku do uzyskiwanych dotychczas.

U podstaw takiej decyzji legło przekonanie większości członków KRRP, że to na okręgowych izbach spoczywa wypełnianie większości zadań, które ustawodawca nałożył na samorząd radcowski, jeśli chodzi o organizowanie doskonalenia zawodowego, reprezentowanie interesów radców prawnych, zapewnienie warunków wykonywania zawodu, w tym startu w zawodzie, jak również sprawowania nadzoru nad należytym jego wykonywaniem.

Podkreślano celowość koncentrowania się Rady w pierwszej kolejności na tych działaniach, które enumeratywnie wymienia art. 60 ustawy o radcach prawnych.

Na posiedzeniu KRRP podjęła również decyzję o uchwaleniu budżetu na bieżący rok, obejmującego także wydatki Wyższego Sądu Dyscyplinarnego, Wyższej Komisji Rewizyjnej oraz Głównego Rzecznika Dyscyplinarnego.

Krajowa Rada podjęła też szereg uchwał konstytuujących składy osobowe komisji stałych powołanych do działania w bieżącej kadencji, tj. komisji wykonywania zawodu, komisji aplikacji i po raz pierwszy w historii funkcjonowania samorządu - komisji praw człowieka.