Schiavone zachowała szanse na obronę tytułu w Paryżu

Roger Federer zagra w półfinale z Novakiem Djokoviciem. Francesca Schiavone wciąż ma szansę na obronę tytułu.

Publikacja: 31.05.2011 23:09

Roger Federer

Kiedy 20-letnia Anastazja Pawluczenkowa prowadziła 6:1, 4:1 ze starszą o jedenaście lat Włoszką, jeden z rosyjskich dziennikarzy powiedział: „Kończ emerytkę". Został za to ukarany, on i Pawluczenkowa. Oboje są młodzi, tenis dopiero uczy ich pokory. Pszczółka - robotnica z Włoch jeszcze raz pokazała, że ambicja i szybkie nogi to wystarczające atuty w starciu z młodzieżą, szczególnie jeśli ta młodzież ma taką nadwagę jak Rosjanka. Schiavone wygrała 1:6, 7:5, 7:5 i w półfinale spotka się z Marion Bartoli, która pokonała Swietłanę Kuzniecową.

Bohaterem wtorku był jednak Andy Murray. Szkot w dwudniowym meczu wygrał z Viktorem Troickim, choć w poprzedniej rundzie doznał tak poważnej kontuzji kostki, że nie było pewne, czy wyjdzie jeszcze na kort. W poniedziałek jego mecz z Troickim przerwano przy stanie 2:2 w setach, wczoraj w secie piątym Serb serwował przy prowadzeniu 5:3, 30:0 i przegrał 6:4, 6:4, 3:6, 2:6, 5:7. „Zrobiłem co się dało - prześwietlenia, okładanie lodem, odpoczynek, odmówiłem jedynie chodzenia o kulach, bo tego nie umiem" - mówił Murray.

Na obronę Troickiego można powiedzieć tylko jedno: z rywalem nie w pełni sił, ale wciąż zdolnym do walki, wcale nie gra się łatwo. Do głowy przychodzą różne pomysły: atakować, czy poczekać na jego błędy i ból... Zanim ta gonitwa myśli się skończy, kontuzjowany odzyskuje wiarę i czuje, że ma jednak szansę i w końcu wygrywa. Jest na ten temat cała literatura, u nas niezapomniany fragment jednej z książek Bohdana Tomaszewskiego. Troicki i Murray dopisali kolejny rozdział.

W piątek pierwszy przebój turnieju: Roger Federer (pokonał Gaela Monfilsa), który nie przegrał jeszcze w Paryżu seta zmierzy się z Novakiem Djokoviciem, który nie przegrał jeszcze w tym roku meczu. Warto mieć wolne popołudnie, to jeden z najbardziej atrakcyjnych spektakli jakie oferuje zawodowy sport.

Dziś pozostałe ćwierćfinały: Rafael Nadal - Robin Soderling i Murray - Juan Ignacio Chela oraz Na Li - Wiktoria Azarenka i Maria Szarapowa - Andrea Petkovic.

Korespondencja z Paryża

KOBIETY

1/4 finału:

F. Schiavone (Włochy, 5) – A. Pawluczenkowa (Rosja, 14) 1:6, 7:5, 7:5; M. Bartoli (Francja, 11) - S. Kuzniecowa (Rosja, 13) 7:6 (7-4), 6:4.

MĘŻCZYŹNI

1/8 finału:

A. Murray (W. Brytania, 4) – V. Troicki (Serbia,  15) 4:6, 4:6, 6:3, 62, 7:5.

1/4 finału:

R. Federer (Szwajcaria, 3) - G. Monfils (Francja, 9) 6:4, 6:3, 7:6 (7-3).

Hubert Hurkacz w imponującym stylu zaczął turniej w Madrycie
WTA Madryt. Magda Linette przegrała z Aryną Sabalenką po dwugodzinnej bitwie
Zendaya w „Challengers”. Być jak Iga Świątek i Coco Gauff
Iga Świątek wygrywa pierwszy mecz w Madrycie. Niespodziewane kłopoty w końcówce
Iga Świątek czeka na pierwszy sukces w Hiszpanii. Liderka rankingu zaczyna dziś turniej w Madrycie