Mirosław Żukowski

Mirosław Żukowski

Współpracownik działu Sport

Pracował w redakcji „Rzeczpospolitej” od roku 1991 do 2023. Przez 27 lat był szefem działu sportowego, który pod jego kierownictwem zdobył nagrodę Polskiego Komitetu Olimpijskiego dla najlepszego w kraju. W 1994 roku otrzymał „Złote Pióro” - nagrodę Klubu Dziennikarzy Sportowych i Polskiego Komitetu Olimpijskiego dla najlepszego dziennikarza sportowego w Polsce, a w roku 2018 nagrodę im. Bohdana Tomaszewskiego przyznawaną za doskonały warsztat dziennikarski, elegancję w posługiwaniu się językiem polskim oraz wysoką kulturę zawodową i osobistą.

Mirosław Żukowski: Chińczycy trzymają się mocno. Afera z dopingiem zamieciona pod dywan?

Światowa Agencja Antydopingowa nie poinformowała opinii publicznej o wykryciu zakazanej substancji w organizmach 23 chińskich pływaków. Z pozoru afera, a jakby jej nie było.

Mirosław Żukowski: Igrzyska w Paryżu – Rosja idzie na wojnę

Szef Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach miał prawo oczekiwać od Rosji i Władimira Putina wdzięczności. Nie doczekał się – zamiast niej dostał cios.

Mirosław Żukowski: Rosjanie będą w Paryżu. To porażka Ukrainy i nasza

Jest tak, jak można było się spodziewać - Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) nie zamknął rosyjskim i białoruskim sportowcom drzwi do przyszłorocznych igrzysk. Oni w Paryżu będą, choć formalnie jako sportowcy neutralni.

Tomasz Wiktorowski: Życie nigdy z nas nie uszło

– Nie było w naszych działaniach paniki, tylko refleksje po porażkach – mówi „Rz” trener Igi Świątek Tomasz Wiktorowski.

Tomasz Wiktorowski dla "Rz": WTA walczy o przetrwanie

- Igrzyska są dla nas priorytetem i zaczynamy przygotowania do nich tak naprawdę w styczniu, a nawet już w grudniu. Z myślą nie tylko o singlu, lecz także o mikście - mówi "Rz" trener Igi Świątek Tomasz Wiktorowski.

Bezkarnie gwizdać można było tylko na stadionach

Najłatwiej opisać walkę bokserską. Dwaj zawodnicy, ring – sprawa jest prosta - Józef Hen, pisarz

Mirosław Żukowski o sukcesie Igi Świątek: Strach miał wielkie oczy

Po triumfie Igi w Finale WTA Tour możemy stwierdzić, że wszystko dobre, co się dobrze kończy. Największa dziś gwiazda polskiego sportu wróciła na tenisowy tron, a finał turnieju był demonstracją siły, wobec której Jessica Pegula okazała się bezradna.

Mirosław Żukowski: Zmiana władzy nie zaszkodzi polskiemu sportowi

Polski sport pod rządami PiS-u miał się dobrze, większości jego ludzi ta władza nie przeszkadzała. Teraz będą musieli się nauczyć żyć w nowym otoczeniu.

Mirosław Żukowski: Co gryzie dziś Igę

Polka gra coraz gorzej i dla jej teamu nadchodzi czas poważnej próby.

Mirosław Żukowski: Legia w kolorze blue

Niebiesko-zielony kort warszawskiej Legii, na którym wygrała Iga Świątek, wygląda pięknie, ale to jednak dla wielu z nas koniec długiej historii.