Mirosław Żukowski

Mirosław Żukowski

Znawca tenisa, lubi prawie wszystkie sporty

Czas na trzydzieste zwycięstwo Igi Świątek

W czwartek mecze drugiej rundy rozegrają Iga Świątek z Amerykanką Alison Riske i Hubert Hurkacz z Włochem Marco Cecchinato. Polacy są zdecydowanymi faworytami obu spotkań.

Roland Garros: Iga zaczyna grę o władzę absolutną

Sensacyjne zwycięstwo Magdy Linette nad Tunezyjką Ons Jabeur. W poniedziałek o godz. 12 turniej zaczyna Iga Świątek.

Roland Garros. Magda Linette na początek

Jako pierwsze na kort centralny. im Philippe’a Chatriera wejdą w niedzielę o 11.00 Magda Linette i Tunezyjka Ons Jabeur.

Mirosław Żukowski: Wielka gra Igi Świątek

Iga Świątek nie jest jeszcze legendą światowego tenisa, jak usiłują przekonać nas komentatorki pokazującego jej mecze Canalu+. Ich emocje można zrozumieć, ale gra dziewczyny z Raszyna o miejsce w historii dopiero się zaczyna.

Roland Garros: Świątek i Hurkacz znają rywali

Idze Świątek i Hubertowi Hurkaczowi los przydzielił w pierwszej rundzie rywali, którzy do turnieju głównego przebijali się przez eliminacje.

ATP i WTA nie przyznają punktów za Wimbledon

Organizacje rządzące całorocznym cyklem męskich i kobiecych turniejów (ATP Tour i WTA Tour) zadecydowały, że w związku z wydanym przez Wimbledon zakazem startu tenisistów z Rosji i Białorusi nie przyznają punktów rankingowych za wielkoszlemowy turniej w Londynie.

Losowanie turnieju Roland Garros. Iga Świątek czeka na pierwszą rywalkę

Przeciwniczką rozstawionej z nr 1 Igi Świątek w pierwszej rundzie będzie jedna z zawodniczek, które zwycięsko przejdą przez kończące się w piątek kwalifikacje. W drugiej rundzie rywalką liderki światowego rankingu może być zwyciężczyni meczu Alison Riske (USA, 42 WTA) - Dajana Jastremska (Ukraina, 80).

Roland Garros: Komu zły los każe zmierzyć się z Igą

Dziś o 19.00 w Paryżu losowanie turnieju, w którym Iga Świątek jako pierwsza Polka zostanie rozstawiona z nr 1 w Wielkim Szlemie.

Iga Świątek - gwiazda, jakiej od dawna nie było

Iga Świątek wygrywa w Rzymie. To jej piąte w tym roku turniejowe zwycięstwo. Jest niepokonana od 28 meczów. Pojedzie do Paryża jako wielka faworytka Roland Garros.

Triumf Igi Świątek w Stuttgarcie

Liderka światowego rankingu w finale pokonała Arynę Sabalenkę 6:2, 6:2.