Mirosław Żukowski

Mirosław Żukowski

Znawca tenisa, lubi prawie wszystkie sporty

Aryna Sabalenka wygrała z Ukrainką i zabrała głos w sprawie wojny

Aryna Sabalenka awansowała do półfinału Roland Garros. Białorusinka po wygranej stanęła przed dziennikarzami i zabrała głos na temat wojny w Ukrainie oraz Aleksandra Łukaszenki. Może dlatego, żeby Brytyjczycy pozwolili jej zagrać na Wimbledonie.

Roland Garros. Spotkanie kobiet z dwóch światów

Wtorkowy mecz Białorusinki Aryny Sabalenki z Ukrainką Eliną Switoliną to w turnieju Roland Garros gra o coś więcej niż wielkoszlemowy półfinał.

Roland Garros. Także w tenisie „Francja elegancja” to już przeszłość

Iga Świątek gra w poniedziałek po południu w Roland Garros z Ukrainką Łesią Curenko o awans do ćwierćfinału.

Roland Garros: Radość w stężeniu rzadko widywanym

Iga Świątek w drugiej rundzie zagra z Amerykanką Claire Liu (102 WTA), którą w tym sezonie pokonała w Indian Wells 6:0, 6:1.

Roland Garros: Odwaga po brazylijsku

Hubert Hurkacz i Magdalena Fręch grają w środę swoje mecze drugiej rundy. Odpadła groźna dla Igi Świątek Czeszka Barbora Krejcikova. Sensacyjnie przegrał Daniił Miedwiediew.

Roland Garros. Pojedynek z kobietą nietypową

Iga Świątek grę w paryskim turnieju rozpoczyna we wtorek od meczu z rywalką, którą chyba pamięta z Melbourne i są to wspomnienia bardzo przyjemne.

Iga Świątek. Dobra liderka na trudny czas

Iga Świątek we wtorek zaczyna obronę tytułu. Zwycięstwa Magdaleny Fręch i Huberta Hurkacza. Porażka Magdy Linette.

Mirosław Żukowski: Rosja w sosie własnym

Z Moskwy słychać, że Putin chce zorganizować swoje igrzyska, tuż po tych prawdziwych w Paryżu, a to oznacza, że Rosja także w sporcie wraca do czasów Związku Radzieckiego.

Nóż, który zranił głęboko

30 lat temu szalony Niemiec podczas meczu w Hamburgu zaatakował Monikę Seles. Zmienił jej życie i tenis, którego gwiazdy są dziś chronione jak banki.

Mirosław Żukowski: Czas leczyć bukmacherozę

Łatwo dostępny internetowy hazard uzależnia, powoduje wiele ludzkich nieszczęść i podkopuje wiarygodność sportu. Jest na to bardzo dużo dowodów w mediach całego świata. Dlatego każde jego ograniczenie należy witać z radością.