Mirosław Żukowski

Mirosław Żukowski

Znawca tenisa, lubi prawie wszystkie sporty

Mirosław Żukowski: Igrzyska w Paryżu. Trudne pytanie dla Polski

Rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre zasugerowała, że sportowcy z Rosji i Białorusi mogą wystartować w przyszłorocznych igrzyskach w Paryżu tylko pod warunkiem, że nie będą reprezentowali swoich krajów.

Szczepłek, Żukowski: Ocean hipokryzji i cynizmu

Dariusz Szpakowski nie komentował finału Euro, bo tak zadecydował szef sportu w TVP, wiedząc, jak ważna to sprawa dla człowieka, którego głos przez kilkadziesiąt lat był głosem polskiego futbolu. Tak się z ludźmi nie postępuje.

Wykluczenie Rosji z igrzysk: Polska daje przykład

Polski Komitet Olimpijski sprzeciwia się startowi Rosjan i Białorusinów, wbrew opinii MKOl. To dla olimpizmu największe wyzwanie po zakończeniu zimnej wojny.

Pierwszy wielkoszlemowy triumf Sabalenki

Białorusinka Aryna Sabalenka w finale w Melbourne pokonała reprezentantkę Kazachstanu Jelenę Rybakinę 4:6, 6:3, 6:4.

Mirosław Żukowski: MKOl staje po stronie Putina

Tej decyzji można było się spodziewać, bo władcy igrzysk od kilkunastu dni wysyłali sygnały, że pozwolą Rosji i Białorusi na start w Paryżu. Kiedy rok temu zaczynała się napaść na Ukrainę zalecali wykluczenie sportowców rosyjskich i białoruskich z rywalizacji, ale dziś już myślą inaczej.

Życiowy sukces Jana Zielińskiego

Tenisista z Warszawy grający w parze z Hugo Nysem z Monako jest w półfinale turnieju deblowego. Jelena Rybakina wciąż zwycięża, odpadł Sebastian Korda.

Australian Open: Jan Zieliński w półfinale debla

Jan Zieliński awansował do półfinału debla w Australian Open. To życiowy sukces 26-letniego Polaka grającego w parze z Hugo Nysem z Monako.

Największy sukces w karierze Magdy Linette. Żyje własnym życiem i wygrywa

Największy w karierze sukces Magdy Linette, która pierwszy raz awansowała do wielkoszlemowego ćwierćfinału po zwycięstwie w Melbourne nad Francuzką Caroline Garcią 7:6 (7-3), 6:4.

Magda Linette w czwartej rundzie Australian Open

Magda Linette pierwszy raz w karierze jest w czwartej rundzie turnieju wielkoszlemowego. Polka (45 WTA) pokonała w Melbourne rozstawioną z nr 19 Rosjankę Jekatierinę Aleksandrową 6:3, 6:4. Kolejną rywalką 30 - letniej tenisistki z Poznania będzie w poniedziałek Francuzka Caroline Garcia (nr 4).

Mirosław Żukowski: Nie można wpuścić Rosjan do Paryża

Dla Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego nadchodzi czas wielkiej próby: wykluczyć Rosję i Białoruś z igrzysk, czy też pozwolić na start.