Doświadczyły niezakłóconego porodu, poruszały się we własnym rytmie, mając swych partnerów u boku.
- To wyjątkowy film, który może zmienić wiele w kwestii postrzegania porodu przez kobiety. Dlatego zależy nam na tym, aby dotrzeć do jak największej grupy przyszłych mam – mówi Daria Omulecka z Fundacji „Rodzić po Ludzku".
Debra Pascali-Bonaro, twórczyni filmu, rzuca wyzwanie krążącym w naszej kulturze mitom, ujawniając widzom emocjonalne, duchowe i fizyczne uniesienie, jakiego źródłem mogą być narodziny. Pokazuje, że kobiety mogą cieszyć się porodem, a nie tylko go znosić. "Poród w ekstazie" ma być zaproszeniem do zmiany, do tego, aby bardziej świadomie przygotowywać się do porodu, aby podejmować dojrzałe decyzje o tym, z kim i gdzie rodzić. Jest także wezwaniem do tego, aby więcej mówić o pozytywnych doświadczeniach porodowych, by przełamać traumatyczną wizję porodu. Jest też przesłaniem do położnych i lekarzy, aby nie traktowali porodu jako medycznej procedury i pomagali kobietom w jak najlepszym wykorzystaniu mądrości ich ciała.
Film w zamyśle twórców ma stać się światowym projektem, którego celem jest zmiana spostrzegania porodu i ukazania przełomowej roli, jaką może odegrać w życiu wielu kobiet i ich rodzin. Fundacja „Rodzić po Ludzku" jest producentem polskiej wersji językowej filmu i w ramach podpisanego porozumienia organizuje pokazy.
Ilość miejsc na bezpłatny pokaz „Porodu w ekstazie" jest ograniczona. Zapisy odbywają się telefonicznie od godziny 9 do 16 pod numerem telefonu 022 887 78 76 w. 10.