Kamilla Gębska

Bezpłatne warsztaty wrotkarskie

We wtorek na Stadionie Narodowym odbędą się pierwsze warsztaty wrotkarskie. Udział w nich jest darmowy. Nie ma też ograniczeń wiekowych.

Co Polacy wiedzą o chorobie Parkinsona?

Ponad 80 proc. Polaków uważa, że chorzy na choroba Parkinsona jeśli jest monitorowana i pacjenci przyjmują tabletki, to mogą w miarę dobrze funkcjonować. To nieprawda

Polacy wolą biegać, niż jeździć na rowerze

Bieganie stało się najbardziej popularną aktywnością fizyczną Polaków, wyprzedzając dotychczasowego lidera, tj. jazdę na rowerze.

Bezpłatne konsultacje psychologów i lekarzy psychiatrów

Wykłady o wychowywaniu dzieci i rodzinie, bezpłatne konsultacje psychologów i psychiatrów, to propozycje dni otwartych poradni „Centrum – Ja”.

Na cud zawsze warto liczyć

Niewytłumaczalne przypadki medyczne zdarzają się każdego dnia – przyznają doświadczeni lekarze.

Bezpłatne USG Doppler kończyn dolnych

W ramach rozpoczynającej się w kwietniu pierwszej ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej „Żylaki? Przeciwdziałaj!", w czterech miastach Polski wykonywane będą bezpłatne badaniach USG Doppler kończyn dolnych

Pracujący epileptycy ukrywają chorobę

Z szacunkowych danych wynika, że w Polsce na padaczkę choruje 400 tys. osób. Tylko 40 proc. pracuje zawodowo, 73 proc. przyznaje, że padaczka jest powodem wielu obaw w życiu codziennym i ogranicza m.in. zdobywanie wykształcenia, wpływa na zatrudnienie i utrzymanie pracy – wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez TNS Polska zainicjowanego przez Polskie Towarzystwo Epileptologii.

Godzina dla Ziemi – symboliczna ciemność dla ratowania klimatu

W sobotę o 20.30 zgasną najsłynniejsze budynki w 150 krajach. W Polsce na godzinę wygasi światło m.in. Pałac Kultury i Nauki, Zamek Królewski w Warszawie, Sukiennice i Kopiec Kościuszki w Krakowie czy Spodek w Katowicach.

Dziecko idzie do przedszkola

Nie dla wszystkich chętnych znajdzie się miejsce w samorządowej placówce – wynika z prognoz

Spokój rodzica to podstawa

- Przygotowanie dziecka do pójścia do przedszkola należy rozpocząć około trzech miesięcy wcześniej - mówi Kamila Lenkiewicz , psycholog dziecięcy z warszawskiej poradni Centrum-Ja