Fundacja od lat niesie pomoc finansową ukierunkowaną na zapewnienie leczenia, rehabilitacji, możliwości rozwoju chorym i niepełnosprawnym dzieciom z całej Polski.
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą" powstała w 1998 r. z inicjatywy Stanisława Kowalskiego. Jej działalność zainspirował prof. Zbigniew Religa, który został patronem Programu „Zdążyć z Pomocą". Przewodniczącą Rady Fundacji jest pani Beata Tyszkiewicz. Fundacja, która 15 lat temu rozpoczynała działalność jako niewielka, pomagająca kilku osobom placówka, jest dziś jedną z największych tego typu organizacji w Polsce. Obecnie ma pod opieką ponad 20 tysięcy dzieci. Każdy podopieczny ma swoje subkonto, na które Fundacja przekazuje środki finansowe z darowizn i 1% podatku, przeznaczone na leczenie, terapię, rehabilitację, przeprowadzanie operacji za granicą, zakup lekarstw, sprzętu do ćwiczeń, pomocy edukacyjnych. Subkonta są prowadzone bezpłatnie, Fundacja nie pobiera żadnych opłat ani prowizji.
Co roku Fundacja i jej podopieczni otrzymują najwięcej wpływów z 1% podatku. W 2012 roku ok. 25% podatników wspierających OPP dokonało odpisu na jej rzecz.
Aby skuteczniej pomagać chorym i niepełnosprawnym dzieciom, Fundacja uruchomiła w Warszawie Ośrodek Rehabilitacji AMICUS oraz hostel pielęgnacyjno-opiekuńczy. Obie placówki są dla podopiecznych bezpłatne.
Fundacja zainicjowała projekt „Poza Ciszą i Ciemnością", dzięki któremu osoby z niepełnosprawnością sensoryczną mają szerszy dostęp do kultury i sztuki. Prowadzi Klub Myszki Norki integrujący poprzez zabawę dzieci niepełnosprawne i zdrowe. Wydaje książki i kalendarze. Za działalność na rzecz chorych i niepełnosprawnych dzieci, inicjatywy prospołeczne oraz wspieranie wartości humanitarnych prezes Fundacji otrzymał liczne odznaczenia, m.in.: Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Złoty Krzyż Zasługi, Medal Solidarności Społecznej, Order Uśmiechu, Medal Komisji Edukacji Narodowej, Odznaczenie Rzecznika Praw Dziecka, złoty medal im. Lwa Tołstoja, nagrodę im. św. Brata Alberta.