Izabela Bodnar wyraźnie przegrała we Wrocławiu. Ryszard Petru: Niezły wynik, jest nieznana

- Bez wątpienia nie udało się zmobilizować elektoratu — komentuje wyborczą porażkę Izabeli Bodnar z partii Polska 2050 Ryszard Petru.

Publikacja: 22.04.2024 10:15

Ryszard Petru

Ryszard Petru

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński

Zdaniem Petru ważne było, żeby zmobilizować wyborców, aby ci poszli na wybory. Jak zauważa we Wrocławiu, na tle kraju, była niska frekwencja.

Izabela Bodnar przegrywa z Jackiem Sutrykiem. „Dwóch demokratycznych kandydatów”

- Izabela Bodnar późno wystartowała w tych wyborach. Osiągnęła całkiem niezły wynik, jak na osobę, która jest nieznana. Sondaże jednak wskazywały, że ten wyścig może być bardziej wyrównany — mówi w rozmowie z Radiem Zet Ryszard Petru.

Polityk stara się jednak znaleźć pozytywy przegranej Izabeli Bodnar. - To jest też dobry sygnał, jak nie ma kandydata PiS-u. Tu było dwóch demokratycznych kandydatów. Nie udało się zmobilizować elektoratu. Można było wybierać między dwoma ścieżkami rozwoju miasta i było to o wiele lepsze niż w sytuacji, w której grozi nam PiS, więc głosujemy na kandydata demokratycznego, bez względu na to, jaki ma program — komentuje Petru.

Czytaj więcej

Sutryk po ogłoszeniu wyników: Na tej kadencji Wrocław się szczęśliwie nie skończy

Lot do Wrocławia i Ryszard Petru w roli głównej

Kandydatce nie pomogło też bezpośrednio wsparcie Aleksandra Leo i Ryszarda Petru, którzy to udali się na jej konwencję samolotem. Zdjęcie z podróży zamieszczone w sieci wywołało wiele kontrowersji. m.in. w kwestii jak ma się to do walki ze zmianami klimatycznymi i korzystania z ekologicznych środków transportu.

Jacek Sutryk zdobył 68,29 proc. głosów w drugiej turze wyborów samorządowych, natomiast Izabela Bodnar, uzyskała wynik 31,71 proc. Co ciekawe, uzyskała ona mniej głosów niż w I turze, w której zdobyła 29,80 proc. z 69 tys. głosów. Natomiast w drugiej turze otrzymała tych głosów 53 tys.

Czytaj więcej

Donald Tusk: Chyba wygraliśmy II turę wyborów samorządowych

Oficjalne wyniki wskazują,że Polska 2050 będzie miała swojego burmistrza w Legionowie. Na co Ryszard Petru odparł: - Jesteśmy partią młodą, która dopiero zdobywa swoje przyczółki.

Pozostało 91% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Polityka
Andrzej Duda skomentował wystąpienie szefa MON. Wskazał, co go zaniepokoiło
Polityka
Szymon Hołownia pozostanie marszałkiem Sejmu do końca kadencji? ”Umowa to nie Pismo Święte"
Polityka
Władysław Kosiniak-Kamysz mówi o zwiększeniu liczebności wojska na granicy z Białorusią
Polityka
Borys Budka o delegalizacji PiS: Wyobrażam sobie taki wniosek
Polityka
Oczkoś: Reakcja Dudy na śmierć prezydenta Iranu? Fatalna, ręce opadają