Wyniki wyborów we Wrocławiu. Jacek Sutryk: Na tej kadencji Wrocław się szczęśliwie nie skończy

- Mam nadzieję, że po mnie przyjdzie ktoś, kto będzie jeszcze lepszym prezydentem naszego miasta - powiedział po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów na prezydenta Wrocławia ubiegający się o reelekcję Jacek Sutryk.

Publikacja: 21.04.2024 21:42

Ubiegający się o reelekcję prezydent Wrocławia Jacek Sutryk podczas swojego wieczoru wyborczego w Bu

Ubiegający się o reelekcję prezydent Wrocławia Jacek Sutryk podczas swojego wieczoru wyborczego w Budynku Starej Giełdy we Wrocławiu

Foto: PAP/Maciej Kulczyński

Według sondażu exit poll Ipsos dla telewizji Polsat, TVN i TVP, w wyborach na prezydenta Wrocławia urzędujący prezydent Jacek Sutryk pokonał posłankę Polski 2050 Izabelę Bodnar.

Z badania wynika, że popierany przez Platformę Obywatelską i Nową Lewicę Sutryk otrzymał 67,8 proc. głosów, a kandydatka Trzeciej Drogi - 32,2 proc.

Czytaj więcej

Wybory samorządowe 2024. Koniec głosowania. Wyniki sondażu exit poll

Wyniki wyborów we Wrocławiu. Jacek Sutryk dziękuje

- Jestem niezwykle wzruszony. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim wrocławiankom i wrocławianom za to, że kolejny raz mi zaufali - powiedział po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Polityk przemawiał podczas swojego wieczoru wyborczego w Budynku Starej Giełdy we Wrocławiu. - Pełni pokory poczekamy sobie jeszcze do ostatecznych wyników - zastrzegł. Mówił, że przez ponad 17 lat pracował dla Wrocławia. Przekonywał, że w tym okresie był razem "z ludźmi, którym bardzo na tym mieście zależy". Zaznaczył, że w kampanii nie był sam.

Chciałoby się, żeby ta frekwencja była wyższa, ale wygrał Wrocław obywatelski.

Prezydent Wrocław Jacek Sutryk

- Chciałbym prosić o zaufanie tych, którzy na mnie dzisiaj nie głosowali, tych, którzy nie głosowali na mnie także dwa tygodnie temu. To jest bowiem tak, że my, ja, robimy Wrocław, staramy się o Wrocław, troszczymy się o Wrocław dla każdego, bez względu na to, jakiej jest afiliacji politycznej czy partyjnej. To nie ma najmniejszego znaczenia - powiedział Jacek Sutryk.

Wybory samorządowe 2024. Jacek Sutryk: Wygrał otwarty Wrocław

- Chcemy robić Wrocław dla nas wszystkich. Wydaje mi się, że to wygrało. Wygrał otwarty Wrocław, wygrał demokratyczny Wrocław, Wrocław obywatelski. Jasne, że chciałoby się, żeby ta frekwencja była wyższa, ale wygrał Wrocław obywatelski, wygrał Wrocław mądry, bez hejtu, dumny, wrocławianki i wrocławianie, i nikt im tego nie zabierze, ani teraz, ani w przyszłości - mówił prezydent Wrocławia.

Czytaj więcej

"Moja rodzina była oblewana hejtem". Izabela Bodnar zabrała głos po porażce we Wrocławiu

Jacek Sutryk dziękował tym, którzy zaangażowali się w jego kampanię. Ocenił, że była to trudna kampania. - Tak trudnej kampanii, kampanii, w której tak mało było merytoryki, za to dużo hejtu - takiej jeszcze nie było. Mam nadzieję, że każda kolejna będzie inna, będzie prawdziwą rozmową o naszym mieście - kontynuował.

Polityk mówił, że 5 lat w roli prezydenta Wrocławia to dla niego "szczególny czas". - Ale te ostatnie dwa tygodnie mnie pozytywnie zmieniły - stwierdził. - Myślę, że to były dwa tygodnie, które pozwolą mi po prostu być jeszcze lepszym prezydentem dla mojego kochanego miasta - oświadczył.

Czytaj więcej

Aleksander Miszalski: Zrealizuje co obiecałem. Łukasz Gibała: Było pięciu na jednego

- To nie koniec. Na tej kadencji Wrocław się szczęśliwie nie skończy. Mam nadzieję, że jak wypełnimy te wszystkie zadania, postanowienia, na które umówiliśmy się z mieszkańcami naszego miasta, to po mnie przyjdzie ktoś, kto będzie jeszcze lepszym prezydentem naszego miasta. Tak musi być w sztafecie pokoleń - powiedział.

Według sondażu exit poll Ipsos dla telewizji Polsat, TVN i TVP, w wyborach na prezydenta Wrocławia urzędujący prezydent Jacek Sutryk pokonał posłankę Polski 2050 Izabelę Bodnar.

Z badania wynika, że popierany przez Platformę Obywatelską i Nową Lewicę Sutryk otrzymał 67,8 proc. głosów, a kandydatka Trzeciej Drogi - 32,2 proc.

Pozostało 92% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Polityka
Tadeusz Rydzyk do Tuska: Nie posługujmy się kłamstwem
Polityka
Bariera na granicy z Białorusią zostanie wzmocniona. "Presja nielegalnej migracji"
Polityka
Daniel Obajtek nie stawi się przed komisją śledczą. Zapowiadał, że "nie będzie małpą w cyrku"
Polityka
Marcin Romanowski o taśmach Tomasza Mraza: Nie pamiętam wszystkich rozmów
Materiał Promocyjny
Technologia na etacie
Polityka
Janusz Kowalski o Funduszu Sprawiedliwości: Roman Giertych atakuje strażaków
Polityka
Trzy śledcze komisje dużym obciążeniem Kancelarii Sejmu