Jakub Czermiński

na żywo
Świat

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 784

24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Szefowie resortów obrony USA i Chin rozmawiali m.in. o wojnie Rosji z Ukrainą.

Wybory we Wrocławiu. Kto wygra w II turze? Wyniki sondażu. Jest faworyt

Z najnowszego sondażu wynika, że przed drugą turą wyborów na prezydenta Wrocławia urzędujący prezydent Jacek Sutryk umacnia przewagę nad posłanką Izabelą Bodnar.

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 783

24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Trwa zbiórka generatorów prądotwórczych na rzecz Charkowa i obwodu charkowskiego.

Obrona powietrzna Polski. Co z systemami Pilica, Narew, Wisła? Deklaracja Tuska

- Będziemy współpracować w ramach inicjatywy European Sky Shield, czyli europejskiej tarczy podniebnej i nie przeszkadza mi zupełnie, że głównymi inicjatorami tej inicjatywy byli Niemcy - ogłosił premier Donald Tusk.

Prezydent Ukrainy Zełenski podpisał ustawę o mobilizacji

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podpisał ustawę o mobilizacji, uchwaloną w ubiegłym tygodniu przez ukraiński parlament, Radę Najwyższą.

Podstawa programowa w szkołach. Barbara Nowacka zapowiada odchudzenie o 20 proc.

- Mam poczucie głębokiej niesprawiedliwości, że dzieci rodziców zamożniejszych albo z większą ilością czasu i wysokimi kompetencjami społecznymi mogły się znacznie lepiej przygotowywać w domu - powiedziała minister edukacji Barbara Nowacka (KO), broniąc zmian dotyczących prac domowych. W rozmowie z Polsat News zapowiedziała szybkie odchudzenie podstawy programowej w szkołach.

Zełenski o ataku na elektrociepłownię: Skończyły nam się rakiety

Brak rakiet do systemu obrony powietrznej sprawił, że ukraińskie wojsko nie było w stanie powstrzymać ataku rakietowego na największą elektrownię w obwodzie kijowskim - ujawnił prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Smocza wieża runęła. Pożar jednego z najbardziej znanych budynków w Kopenhadze (WIDEO)

W zabytkowym gmachu Starej Giełdy Papierów Wartościowych w Kopenhadze wybuchł pożar, w wyniku którego zawaliła się słynna wieża budynku.

Wybory do PE. Czarnek: Takie postacie jak Obajtek nie mogą startować z 8. miejsca

Mariusz Kamiński to bohater, Daniel Obajtek cieszy się wdzięcznością społeczeństwa za niskie ceny paliwa, a Jacek Kurski mobilizuje elektorat PiS - mówił w RMF FM poseł PiS Przemysław Czarnek, pytany o ewentualnych kandydatów partii Jarosława Kaczyńskiego w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 781

4 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.