Jakub Czermiński

"Nagła katastrofa ekologiczna". Ewakuacja tysięcy osób w chińskiej metropolii

Tysiące ludzi zostało ewakuowanych z szeregu wieżowców w mieście Tiencin w północno-wschodnich Chinach po tym, jak na ulicach pojawiły się pęknięcia.

na żywo

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 471

24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Po katastrofie wywołanej zniszczenie zapory na Dnieprze prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski oświadczył, że "Rosja jest rządzona przez dzikusów".

Sprawa "lex Tusk". Poseł PiS chce, żeby Polska wystąpiła o likwidację Komisji Europejskiej

Były minister obrony narodowej, poseł PiS Antoni Macierewicz skomentował wszczęcie przez KE postępowanie przeciwko Polsce w związku z tzw. ustawą lex Tusk.

Kiedy na Białoruś trafi broń jądrowa? Putin podał termin

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział na spotkaniu z Aleksandrem Łukaszenką w Soczi, kiedy zacznie się rozmieszczanie rosyjskiej broni jądrowej na Białorusi.

Ambasador Rosji zostanie wydalony z Polski? Morawiecki: Połowa mnie uważa, że tak powinniśmy zrobić

- Sam się zastanawiam bardzo często nad tym, jak długo jeszcze utrzymywać ambasadora rosyjskiego w Polsce - oświadczył premier Mateusz Morawiecki, pytany o ewentualne konsekwencje dyplomatyczne wobec Rosji po upadku rosyjskiego rakiety pod Bydgoszczą.

Dron uderzył w budynek w mieście w Rosji. Są ranni

Trzy osoby odniosły obrażenia po tym, jak dron uderzył w budynek mieszkalny w Woroneżu w zachodniej Rosji - podał gubernator Aleksandr Gusiew.

Zniszczenie zapory w Nowej Kachowce. Ukraińcy twierdzą, że mają dowód na winę Rosji

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) opublikowała zapis rozmowy, który ma być dowodem, że zapora w Nowej Kachowce została wysadzona przez Rosjan.

Marsz 4 czerwca. Jackowski: Program Tuska może być atrakcyjny dla znacznej części wyborców PiS

- Kampania wyborcza przed najbliższymi wyborami do parlamentu zapowiada się na "wyjątkowo brutalną", zaś po marszu 4 czerwca "niekwestionowanym" liderem opozycji jawi się Donald Tusk - ocenił w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem senator niezależny Jan Maria Jackowski.

Konfederacja będzie domagać się milionów złotych za zablokowanie profilu na FB?

Meta przywróciła na Facebooka profil Konfederacji. W rozmowie z "Rzeczpospolitą" skarbnik partii Michał Wawer mówi, że to nie kończy sprawy. - Będziemy walczyć o przeprosiny, również być może jakieś zadośćuczynienie - deklaruje, zarzucając administratorowi FB rozpowszechnianie oszczerstw na temat Konfederacji.

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 469

24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Wołodymyr Zełenski zapowiada, że zniszczenie zapory w Nowej Kachowce zwiększy wysokość reparacji, jakie zapłacą Ukrainie Rosjanie.