Jakub Czermiński

na żywo
Świat

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 218

24 lutego rozpoczęła się pełnowymiarowa inwazja Rosji na Ukrainę. Wołodymyr Zełenski apeluje do Rosjan, aby walczyli na ulicach rosyjskich miast o swoją wolność.

Kukiz przestaje głosować z PiS-em. Podał warunek wznowienia współpracy

Od października Paweł Kukiz nie będzie głosował wspólnie z PiS do czasu uchwalenia projektu o sędziach pokoju. - Taka była umowa - powiedział lider Kukiz'15 w Radiu Zet.

Wpis Sikorskiego o wycieku z Nord Stream. Horała: Katastrofalna głupota

- Trzeba się poważnie zastanowić, czy można być aż tak głupim z takim doświadczeniem życiowym, pełniąc takie funkcje, żeby takie tweety pisać - powiedział wiceminister funduszy Marcin Horała, komentując w Polskim Radiu wpis europosła PO Radosława Sikorskiego o wycieku z gazociągu Nord Stream.

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 217

24 lutego Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W RB ONZ prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski mówi, że Rosja nie powinna mieć prawa do posiadania broni atomowej.

Arnold Schwarzenegger odwiedził Auschwitz, spotkał się z byłą więźniarką. "Walczmy z uprzedzeniami"

Arnold Schwarzenegger, aktor i były gubernator Kalifornii, odwiedził były niemiecki obóz Auschwitz. - Musimy wszyscy razem powiedzieć: nigdy więcej - podkreślił w rozmowie z dziennikarzami.

Przesunięcie wyborów samorządowych o krok bliżej. Sejm nie odrzucił projektu PiS

Głosami posłów PiS, Kukiz'15, Polskich Spraw oraz Łukasza Mejzy i Zbigniewa Ajchlera Sejm zdecydował o kontynuowaniu prac nad projektem PiS w sprawie przesunięcia wyborów samorządowych.

Zacharowa: UE powinna zareagować na słowa Sikorskiego o Nord Stream

Wpis europosła Radosława Sikorskiego o wycieku z gazociągów Nord Stream nie powinien pozostać bez odpowiedzi Unii Europejskiej - oceniła rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa.

Kolejny wpis Sikorskiego o wycieku z Nord Stream. "Stawiam robocze hipotezy"

"Cieszy mnie, że Nordstream, który zwalczały wszystkie polskie rządy od 20 lat jest w 3/4 sparaliżowany" - oświadczył europoseł PO Radosław Sikorski, którego wcześniejsze podziękowania pod adresem USA w związku z wyciekiem z gazociągów Nord Stream 1 i 2 wywołały burzę.

Wyciek z gazociągów Nord Stream. Wpis Sikorskiego wywołał burzę

Podziękowaniami pod adresem USA były szef MSZ Radosław Sikorski skomentował zdjęcie przedstawiające skutki wycieku z gazociągu Nord Stream 2. Jego wpis na Twitterze wywołał burzę.

Jasina o wpisie Sikorskiego: Byli szefowie MSZ powinni się zachowywać inaczej

- Wiemy, że jest rzecz uczyniona ludzką ręką i czekamy na wyniki śledztw - powiedział rzecznik MSZ Łukasz Jasina, odnosząc się do wycieków z gazociągów Nord Stream. W rozmowie z Polskim Radiem skomentował też wpis Radosława Sikorskiego na Twitterze, który odbił się szerokim echem na świecie.