Jakub Czermiński

na żywo
Świat

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 338

24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Wołodymyr Zełenski podkreśla, że atak rakietowy, jakiego doświadczyła Ukraina 26 stycznia, jest argumentem za dostarczeniem jej większych ilości broni.

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 337

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Wołodymyr Zełenski mówi o konieczności sformowania "pancernej pięści wolności".

Kandydat na prezydenta Czech zapewnia, że żyje

Faworyt w wyborach prezydenckich w Czechach, emerytowany generał Petr Pavel, oświadczył, że żyje i zaprotestował przeciwko rozpowszechnianiu fałszywych informacji dotyczących jego rzekomej śmierci. Poinformował, że sprawą zajęła się policja.

Zbrojna agresja Rosji na Polskę? Wiceszef MON: Takiej sytuacji nigdy nie można wykluczyć

- My dzisiaj robimy wszystko, żeby do zbrojnej agresji na Rzeczpospolitą i na NATO nie doszło - powiedział wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz, pytany w Radiu Plus o to, czy w niespełna rok od rozpoczęcia inwazji Rosji na Ukrainę wzrosło zagrożenie ataku na Polskę.

Nowy sondaż: KO remisuje z PiS. Pięć ugrupowań w Sejmie

Prawo i Sprawiedliwość oraz Koalicja Obywatelska cieszą się identycznym poparciem - wynika z najnowszego sondażu dotyczącego partii politycznych.

Wiceszef CBA odchodzi ze stanowiska? Centralne Biuro Antykorupcyjne zaprzecza

Centralne Biuro Antykorupcyjne zaprzeczyło doniesieniom, że wiceszef CBA Bogdan Sakowicz odchodzi ze stanowiska.

Zełenski o Putinie: On jest dla mnie nikim

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział w wywiadzie dla Sky News, że nie jest zainteresowany spotkaniem z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w celu odbycia rozmów pokojowych. Ocenił, że Rosjanie nie chcą negocjacji i że dla Putina Ukraina stanowi jedynie "pierwszy krok".

Błaszczak: Polska motorem wspierania Ukrainy, a Niemcy są hamulcowym

Gdyby nie polska presja wywierana na Niemcach, decyzja o przekazaniu Ukrainie czołgów Leopard pewnie by nie zapadła - ocenił w Polskim Radiu wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak.

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 336

24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski spodziewa się "kolejnej fali rosyjskiej agresji".

Niemieckie czołgi trafią na Ukrainę. Rosja reaguje. "Nowy poziom konfrontacji"

Decyzja rządu Niemiec o zatwierdzeniu dostawy czołgów Leopard 2 na Ukrainę jest niezwykle niebezpieczna i przenosi konflikt na nowy poziom - oświadczyła ambasada Rosji w Berlinie.