Jakub Czermiński

Koronawirus w Polsce. Prawie 20 tysięcy nowych przypadków w tydzień

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 3 931 nowych przypadkach koronawirusa i 64 zgonach związanych z COVID-19. Nowych zakażeń jest o 85,6 proc. więcej niż przed tygodniem, zgonów - o 30,6 proc. więcej.

Premier Morawiecki w Strasburgu: Odrzucam język gróźb, pogróżek i wymuszeń

- Nie zgadzam się na to, by politycy szantażowali i straszyli Polskę, by szantaż stał się metodą uprawiania polityki wobec któregoś z praw członkowskich. Tak nie postępują demokracje - oświadczył Mateusz Morawiecki podczas debaty w Parlamencie Europejskim.

Suski: W Strasburgu słyszałem, że w Polsce są czołgi na ulicach

- Dzisiaj w Unii Europejskiej większość w parlamencie ma partia dowodzona przez Donalda Tuska i to jest wojna polityczna. Oni chcą wygrać wybory. Ulica i zagranica, jak to powiedzieli - powiedział przed debatą w PE na temat Polski poseł PiS Marek Suski.

Prawie 4000 nowych zakażeń koronawirusem. Kraska ujawnił "niepokojące dane"

W ciągu ostatniej doby odnotowano 3 931 nowych przypadków koronawirusa SARS-CoV-2 i śmierć 64 osób zakażonych - przekazał wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska. W rozmowie z Polskim Radiem mówił też, że rośnie liczba osób hospitalizowanych oraz wymagających intensywnej terapii.

Wybory na Węgrzech. Wiadomo, kto będzie rywalem Orbána w walce o stanowisko premiera

Węgierska opozycja wybrała kandydata na premiera w nadchodzących wyborach. Prawybory wygrał Péter Márki-Zay, burmistrz miasta Hódmezővásárhely, ojciec siedmiorga dzieci.

Na żądanie strony białoruskiej ambasador Francji opuścił Białoruś

Ambasador Francji w Mińsku Nicolas de Bouillane de Lacoste opuścił Białoruś na żądanie strony białoruskiej - podała agencja AFP, powołując się na francuską ambasadę.

Premier Hiszpanii chce zakazać prostytucji. "Ta praktyka zniewala kobiety"

Hiszpański premier Pedro Sánchez zadeklarował, że jego rząd wprowadzi zakaz prostytucji.

Katastrofa helikoptera w Niemczech. Trzy osoby nie żyją

Trzy osoby zginęły w katastrofie helikoptera w niemieckim kraju związkowym Badenia-Wirtembergia.

SG: Zatrzymano Ukraińca, który wiózł 27 nielegalnych migrantów

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali obywatela Ukrainy, który samochodem dostawczym przewoził 27 nielegalnych imigrantów z Iraku - podała Straż Graniczna.

USA: Były prezydent Bill Clinton wyszedł ze szpitala

Były prezydent Stanów Zjednoczonych Bill Clinton został wypisany ze szpitala w Kalifornii, w którym przebywał z powodu infekcji.