Jakub Czermiński

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 86

24 lutego rozpoczęła się pełnowymiarowa inwazja Rosji na Ukrainę. W poniedziałek ma zapaść pierwszy wyrok w procesie o zbrodnie wojenne popełnione przez rosyjską armię na Ukrainie - 21-letniemu Wadimowi Sziszimarinowi grozi dożywocie.

Rozszerzenie NATO. Prezydent Turcji podtrzymuje sprzeciw, zapowiada rozmowy

Prezydent Turcji oświadczył, że odbędzie rozmowy z przedstawicielami Finlandii i Wielkiej Brytanii. Recep Tayyip Erdogan dodał, że podtrzymuje swój sprzeciw wobec rozszerzenia NATO o Szwecję i Finlandię.

Lwy na Cmentarzu Orląt Lwowskich zostały odsłonięte

Posągi lwów na Cmentarzu Orląt we Lwowie zostały odsłonięte - poinformował mer Andrij Sadowy. "To również symboliczna, czytelna i jasna wiadomość dla wszystkich wrogów Polski i Ukrainy. Nic nas nie podzieli - jesteśmy zjednoczeni jak nigdy dotąd!" - skomentował premier Mateusz Morawiecki.

Szojgu: Na zachodzie Rosja rozmieści ponad 10 nowych jednostek wojskowych

Wnioski Finlandii i Szwecji o wstąpienie do NATO prowadzą do wzrostu zagrożeń militarnych w pobliżu granicy, Rosja podejmie odpowiednie kroki - oświadczył minister obrony Federacji Rosyjskiej Siergiej Szojgu.

Udział Polski i Niemiec w odbudowie Ukrainy. Sasin: Wyścig już trwa

- Ważne, żeby to była oferta absolutnie wiarygodna i trafiająca w potrzeby strony ukraińskiej, bo tylko wtedy może być skuteczna - powiedział wicepremier Jacek Sasin, odnosząc się w Radiu Plus do opracowywanej oferty w sprawie udziału Polski w odbudowie Ukrainy. - Ta oferta, jeśli ma być ofertą dobrą, musi być również skonsultowana ze stroną ukraińską - dodał.

Atak nożownika przed szkołą w Norwegii. Są ranni

Kilka osób zostało rannych w wyniku ataku nożownika w Numedal w Norwegii - podała norweska policja. Stan jednej z ofiar jest krytyczny.

Kołodziejczak: Niech Morawiecki przestanie gadać i zacznie robić

- Mateusz Morawiecki ze swoim rządem nie przewidział żadnego problemu i dużego kryzysu, który dotknął nie tylko rolnictwo, ale także wszystkich Polaków, a polityka, która nie zakłada kryzysów i ich nie przewiduje jest po prostu polityką beznadziejną - powiedział w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem lider AgroUnii Michał Kołodziejczak.

"Sytuacja była inna". Grodzki tłumaczy się z dawnego spotkania z ambasadorem Rosji

- Nie ja go zaprosiłem, tylko do mnie przychodzą wszyscy ambasadorowie akredytowani w Polsce - powiedział marszałek Senatu Tomasz Grodzki (PO), pytany w Radiu Zet o swe spotkanie z ambasadorem Rosji w Polsce Siergiejem Andriejewem, do którego doszło w grudniu 2019 roku. Dodał, że wówczas "jeszcze o wojnie w Ukrainie nikt nie mówił".

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 85

24 lutego rozpoczęła się pełnowymiarowa inwazja Rosji na Ukrainę. Przed sądem w Połtawie ruszy proces dwóch rosyjskich żołnierzy oskarżonych o zbrodnie wojenne.

Kanclerz Niemiec proponuje fundusz na odbudowę Ukrainy

Unia Europejska musi rozpocząć przygotowania do odbudowy Ukrainy poprzez utworzenie funduszu solidarności, który pomoże Kijowowi pokryć miliardowe koszty odbudowy - uważa kanclerz Niemiec Olaf Scholz.