"Moja rodzina była oblewana hejtem". Izabela Bodnar zabrała głos po porażce we Wrocławiu

- Wracam do Sejmu, ale nie zapomnę o was - mówiła do swoich sympatyków posłanka Polski 2050 Izabela Bodnar, która - według sondażu Ipsos - przegrała z Jackiem Sutrykiem walkę o urząd prezydenta Wrocławia. Zaznaczyła, że w czasie kampanii Sutryk się zmienił, a jej rodzina była atakowana.

Publikacja: 21.04.2024 22:40

Kandydatka Trzeciej Drogi na prezydenta Wrocławia Izabela Bodnar podczas swojego wieczoru wyborczego

Kandydatka Trzeciej Drogi na prezydenta Wrocławia Izabela Bodnar podczas swojego wieczoru wyborczego we Wrocławiu

Foto: PAP/Krzysztof Cesarz

Według sondażu exit poll Ipsos dla telewizji Polsat, TVN i TVP, w wyborach na prezydenta Wrocławia kandydatka Trzeciej Drogi Izabela Bodnar przegrała z urzędującym prezydentem Jackiem Sutrykiem.

Z badania wynika, że popierany przez Platformę Obywatelską i Nową Lewicę Sutryk otrzymał 67,8 proc. głosów, a posłanka Polski 2050 Szymona Hołowni - 32,2 proc.

Czytaj więcej

Wybory samorządowe 2024. Koniec głosowania. Wyniki sondażu exit poll

Wyniki wyborów we Wrocławiu. Izabela Bodnar komentuje

Po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów na prezydenta Wrocławia, Izabela Bodnar zabrała głos na swoim wieczorze wyborczym we Wrocławiu. - Dziękuję wszystkim wrocławianom, wrocławiankom, którzy na mnie zagłosowali, którzy oddali ten głos - powiedziała.

Posłanka podziękowała członkom swojego sztabu wyborczego. - Przeżyliśmy niesamowite po prostu rzeczy wspólnie - zaznaczyła. - Dziękuję mojemu mężowi, który stał się obiektem ataku, nieprawdopodobnego hejtu, jakim w tej kampanii oblewana była cała moja rodzina. Dziękuję dzieciakom za to, że tak często nasza lodówka świeciła pustkami, a one sobie jakoś radziły z tym wszystkim, przetrwały te dwa miesiące - mówiła.

Kandydatka Trzeciej Drogi na prezydenta Wrocławia Izabela Bodnar głosowała w jednym z lokali wyborcz

Kandydatka Trzeciej Drogi na prezydenta Wrocławia Izabela Bodnar głosowała w jednym z lokali wyborczych we Wrocławiu

PAP/Maciej Kulczyński

- Dziękuję za wszystko. To była przygoda mojego życia, warto było to przeżyć, warto było być z wami - kontynuowała Izabela Bodnar. - Serdecznie dziękuję Wrocławiowi za tę wspaniałą wspólną przygodę i życzę wam, żeby zmiana, na którą tak wielu z was liczyło, żeby ta zmiana zadziała się, nawet jeśli nie ja będę prezydentką przez kolejne pięć lat - powiedziała.

Miejmy nadzieję, że ta twarz prezydenta z ostatnich dwóch tygodni się utrzyma już na całą kadencję. Panie prezydencie, trzymamy pana za słowo, że będzie pan teraz otwarty.

Izabela Bodnar do Jacka Sutryka

- Póki co, wracam do Sejmu realizować te wszystkie sprawy i dla Polski, i dla Wrocławia jako parlamentarzystka, ale nie zapomnę o was, bo ten niesamowity zryw i ta relacja, którą zbudowaliśmy przez te dwa miesiące... zrobię wszystko, żebyśmy ten dialog utrzymywali - mówiła Bodnar.

Czytaj więcej

Sutryk po ogłoszeniu wyników: Na tej kadencji Wrocław się szczęśliwie nie skończy

Izabela Bodnar: Jacek Sutryk się zmienił

Posłanka partii Szymona Hołowni zastrzegła, że nie wie, czy w wyborach na prezydenta Wrocławia za pięć lat znów będzie kandydować. Izabela Bodnar oceniła, że podczas kampanii wyborczej we Wrocławiu udało się rozpocząć debatę na temat miasta i problemów jego mieszkańców. Dodała, że wcześniej ta dyskusja była wyciszona.

Izabela Bodnar odniosła się też do wyborczych obietnic i kroków Jacka Sutryka, które walczący o reelekcję prezydent podjął po pierwszej turze, w której nie zagwarantował sobie zwycięstwa. - Pan prezydent się zmienił - oceniła posłanka mówiąc, że Sutryk w trakcie kampanii przed drugą turą realizował to, czego wcześniej nie chciał.

Czytaj więcej

Konfederacja będzie miała swojego prezydenta miasta. Patryk Marjan wygrał w Bełchatowie

- Miejmy nadzieję, że ta twarz prezydenta z ostatnich dwóch tygodni się utrzyma już na całą kadencję. Panie prezydencie, trzymamy pana za słowo, że będzie pan teraz otwarty, że będzie pan bardziej się wsłuchiwał w głos mieszkańców, w głos środowisk, artystów, urbanistów, że przywróci pan architekta miejskiego - powiedziała.

Bodnar wyraziła zadowolenie z szeregu działań Sutryka z ostatnich dwóch tygodni. - Cieszę się, że udało się panu zlikwidować zakaz lewoskrętu na mostach Chrobrego, że uratował pan Galerię Neonów, że zaczął pan podpisywać umowy z mieszkańcami TBS - wyliczała.

Według sondażu exit poll Ipsos dla telewizji Polsat, TVN i TVP, w wyborach na prezydenta Wrocławia kandydatka Trzeciej Drogi Izabela Bodnar przegrała z urzędującym prezydentem Jackiem Sutrykiem.

Z badania wynika, że popierany przez Platformę Obywatelską i Nową Lewicę Sutryk otrzymał 67,8 proc. głosów, a posłanka Polski 2050 Szymona Hołowni - 32,2 proc.

Pozostało 92% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Polityka
Najnowszy sondaż: formacja Donalda Tuska wygrywa z partią Jarosława Kaczyńskiego
Polityka
Tusk jedzie na granicę z Białorusią. "Skierowaliśmy dodatkowe siły". MON: Wykorzystamy Rosomaki
Polityka
Jest wniosek o uchylenie immunitetu posła Suwerennej Polski
Polityka
Rząd wyda niemal milion złotych na prezenty z okazji prezydencji
Materiał Promocyjny
Technologia na etacie
Polityka
Tadeusz Rydzyk do Tuska: Nie posługujmy się kłamstwem
Materiał Promocyjny
Problem sukcesji w polskich firmach będzie narastał