Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Aktualizacja: 19.09.2025 18:51 Publikacja: 22.07.2024 10:32
Michał Rachoń (po lewej) i prof. Sławomir Cenckiewicz (po prawej), współtwórcy serialu TVP "Reset"
Foto: Tomasz Gzell
Burza po zapowiadanym przez „Gazetę Wyborczą” tekście o serialu „Reset” nie ustaje. Prof. Sławomir Cenckiewicz oraz red. Michał Rachoń zapowiedzieli złożenie pozwów w związku z artykułem. Tekst, przez dziennikarza Wojciecha Czuchnowskiego zatytułowany „Obłowili się na Resecie”, miał demaskować kulisy powstania oraz zarobki twórców kontrowersyjnego serialu TVP.
— Myślałem wczoraj, że będę dziś musiał pisać polemiczny elaborat w związku z zapowiadaną od soboty „bombą” red. Czuchnowskiego na temat finansów serialu „Reset”, ale po lekturze jego tekstu „Obłowili się na Resecie” w „Gazecie Wyborczej” (głównie o mnie i Michale Rachoniu – kolejność właśnie taka), wiem już, że nie muszę — napisał na swoim koncie w serwisie X (Twitter) prof. Sławomir Cenckiewicz.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Warszawski sąd przyznał odszkodowanie pominiętemu w naborze do pracy kandydatowi, którego rekruter nazwał „morde...
Nie sposób uznać, by po rozpadzie konkubinatu, związek został nierozliczony, bo jeden z partnerów zakładał, że m...
W niektórych sytuacjach przyznaną kategorię wojskową można zmienić. Podstawą do tego może być aktualny stan zdro...
Wrzesień jest uznawany za jeden z najlepszych miesięcy na grzybobranie. Wystarczy kilka dni deszczu, po których...
Wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE z 19 czerwca 2025 r. nie jest powodem do odstąpienia przez Sąd Najwyższy od t...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas