Jan Skoumal

Wojsko zabierze nam auta? Niepotrzebna panika, standardowa procedura

Internet obiegła informacja o konieczności oddawania aut terenowych na rzecz wojska. Nie należy popadać w emocje - wojsko od dziesiątek lat prowadzi tego typu inwentaryzację, a z naszych pojazdów skorzysta tylko w przypadku mobilizacji.

Wygrał jednym głosem, choć przegrywa "w obwodach". Będzie protest wyborczy?

Podczas wyborów samorządowych jeden głos potrafi czasem zaważyć na wyniku wyborów w danym okręgu. Przekonywaliśmy się o tym nie raz, przekonaliśmy się także w przypadku wyboru wójta gminy Korycin, którego od przegranej dzielił tylko jeden głos.

Metoda leczenia boreliozy niebezpieczna dla zdrowia. Wyrok potwierdza stanowisko rzecznika pacjentów

Sąd przychylił się do opinii Rzecznika Praw Pacjenta, według której metoda ILADS - oparta na długotrwałym stosowaniu wielokrotnej antybiotykoterapii w leczeniu boreliozy - jest niezgodna ze stanem wiedzy medycznej i niebezpieczna dla pacjentów.

Wykluczenie cyfrowe seniorów. RPO pisze do ministerstwa o konstytucyjnych wątpliwościach

Prowadzący fundacje seniorzy zgłaszają do Rzecznika Prawo Obywatelskich problemy ze sporządzaniem sprawozdań z ich działalności. Chodzi o obowiązek przejścia na formę elektroniczną. RPO wystąpił w tej sprawie do minister ds. polityki senioralnej.

Problemy z e-Urzędem Skarbowym. Naszemu zeznaniu PIT nic nie grozi

"Mamy przerwę w działaniu e-Urzędu Skarbowego". Na taki komunikat natrafić dziś mogli (i mogą nadal) podatnicy, chcący skorzystać z serwisu skarbówki online.

Mowa nienawiści w TOK FM. Wniosek do Urzędu Skarbowego skierowany przez szefa KRRiT

Prawo obowiązuje wszystkich, a Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji egzekwuje wykonania prawa w mediach. — stwierdził Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Maciej Świrski. Odniósł się do wniosku, złożonego do Urzędu Skarbowego, o wyegzekwowanie kary od radia TOK FM.

Oskarżony o pedofilię ksiądz wygrywa z Gazetą Wyborczą. Przeprosiny za zniesławienie

Biskup Mendyk wygrał już w procesie o naruszenie dóbr osobistych z Newsweekiem i Onetem - choć nie usłyszał jeszcze przeprosin, a artykuł łamiący prawa księdza wciąż znaleźć można online. Teraz, duchowny wygrał proces przeciwko Gazecie Wyborczej.

Problem posiłków bezmięsnych w placówkach. RPO pisze do MZ

Naczelna Rada Lekarska podkreśla niezbędność odpowiedniego standardu żywienia w szpitalach, które w przyszłości powinno być uznane za prawo pacjenta. Problem dotyczy także szkół - wynika z pisma Rzecznika Praw Obywatelskich do Ministerstwa Zdrowia.

Kłopoty żony Macieja Wąsika. "To represje"

"Te represje dotykają nie tylko nas, ale chociażby mojej rodziny. Wobec mojej żony, która pracuje w instytucji publicznej, wszczęto postępowanie dyscyplinarne" - powiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej Maciej Wąsik.

Kradli auta, zarobili pół miliona złotych. Zatrzymała ich warszawska policja

Policjanci z grupy "Orzeł" zatrzymali złodziei samochodów, działających w stolicy i pod Warszawą. Na swoim procederze przestępcy zarobić mieli aż pół miliona złotych.