Instrumenty finansowe wspierające innowacje – studium przypadku

Przedsiębiorcy planujący rozwój działalności, w tym opracowywanie i wdrażanie innowacji w zakresie produktów lub usług, mają – lub w perspektywie najbliższych miesięcy – będą mieć możliwość skorzystania z szeregu instrumentów wspierających ten rozwój. To, jak odpowiednie wykorzystanie dostępnych w tym zakresie opcji wpływa na redukcję kosztów działalności przedstawimy na przykładzie przedsiębiorcy inwestującego w innowacje.

Publikacja: 03.03.2022 12:59

Instrumenty finansowe wspierające innowacje – studium przypadku

Foto: Adobe Stock

Mechanizmy wspierania działalności innowacyjnej mogą mieć zarówno charakter ulg podatkowych, jak i bezpośredniego finansowania inwestycji lub opracowywania innowacji ze środków publicznych w formie dotacji. Nie wszystkie z nich mogą być jednak stosowane jednocześnie, a od ich odpowiedniego doboru zależy finalnie efektywność kosztowa inicjatyw rozwojowych. W dążeniu do jej maksymalizacji, istotne jest kompleksowe spojrzenie na dostępne instrumenty oraz wdrożenie tych, które będą najlepsze dla konkretnej sytuacji przedsiębiorcy.

Pozostało 95% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Samorząd
Krzyże znikną z warszawskich urzędów. Trzaskowski podpisał zarządzenie
Prawo pracy
Od piątku zmiana przepisów. Pracujesz na komputerze? Oto, co powinieneś dostać
Praca, Emerytury i renty
Babciowe przyjęte przez Sejm. Komu przysługuje?
Spadki i darowizny
Ten testament wywołuje najwięcej sporów. Sąd Najwyższy wydał ważny wyrok
Sądy i trybunały
Sędzia WSA ujawnia, jaki tak naprawdę dostęp do tajnych danych miał Szmydt