Polisa nie ochroni przed złodziejami, ale pozwoli ograniczyć straty

Przedsiębiorcy muszą zmagać się z wieloma problemami wynikającymi z trudnego otoczenia gospodarczego. Jeśli więc jest możliwość zabezpieczenia się przed jakimś rodzajem ryzyka, np. kradzieży, warto z tego skorzystać.

Publikacja: 16.06.2023 02:00

Polisa nie ochroni przed złodziejami, ale pozwoli ograniczyć straty

Foto: Adobe Stock

Liczba kradzieży z włamaniem utrzymuje się w ostatnich latach na poziomie ponad 70 tys. rocznie – wynika z danych Komendy Głównej Policji. To co prawda zdecydowanie mniej niż np. 10 lat temu (w 2013 r. na policję zgłoszono 118,4 tys. takich spraw), ale tendencja spadkowa widoczna co najmniej od 2010 r. zmieniła się w 2018 r. – od tego czasu aktywność złodziei jest coraz większa.

– W czasie inflacji, kiedy ceny dóbr mocno rosną, zwiększa się prawdopodobieństwo wystąpienia podstawowych rodzajów ryzyka ubezpieczeniowego. Jednym z nich jest kradzież. Może to być kradzież z włamaniem lub rabunek, a także tzw. kradzież zwykła lub prosta polegająca na zaborze mienia bez forsowania jakichkolwiek zabezpieczeń czy użycia siły. Rośnie również ryzyko sprzeniewierzenia pracowniczego, czyli przewłaszczenie mienia pracodawcy – mówi Ewa Nowosielska, dyrektor Działu Ubezpieczeń Majątkowych i OC w WTW.

Pozostało 89% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Nieruchomości
Jak kwestionować niezgodne z prawem plany inwestycyjne sąsiada? Odpowiadamy
Materiał Promocyjny
Jak wykorzystać potencjał elektromobilności
Praca, Emerytury i renty
Krem z filtrem, walizka i autoresponder – co o urlopie powinien wiedzieć pracownik
W sądzie i w urzędzie
Jak otrzymać bon energetyczny? Jest wzór wniosku
Nieruchomości
Większe odległości od działki sąsiada. Jakie zmiany się szykują
Administracja
Rzeka zabrała część nieruchomości. Kiedy przysługuje odszkodowanie?