Regina Skibińska

Rosną koszty ubezpieczeń dla firm budowlanych

Inflacja powoduje, że towarzystwa podwyższają składki przy zawieraniu nowych umów, ale też zmusza przedsiębiorstwa do podnoszenia sum ubezpieczenia w trakcie umowy.

Hydraulik z polisy to spora oszczędność? Jak działa assistance

Jeśli w niedzielny wieczór musimy wezwać hydraulika czy elektryka, to możemy być pewni, że nie zapłacimy mało. Assistance pomoże uniknąć takich wydatków.

Odszkodowanie za upadek na śliskim chodniku i oberwanie soplem. Co udowodnić

Pechowcy, którzy upadli na oblodzonym chodniku czy oberwali soplem w głowę i doznali obrażeń, mają szansę na odszkodowanie.

Majątek firmy pod ochroną

Ubezpieczenie mienia od pożaru oraz innych zdarzeń losowych to podstawowa polisa dla każdego przedsiębiorstwa. Dzięki niej może ono liczyć na wsparcie finansowe ze strony towarzystwa, co pomaga wybrnąć z poważnych kłopotów.

Na nartach czy snowboardzie łatwo o wypadek. Lepiej mieć dobre ubezpieczenie

Złamanie nogi we Włoszech i spowodowana tym konieczność czterodniowej hospitalizacji to wydatek przekraczający 7 tys. euro. Bez dobrego ubezpieczenia lepiej nie wyjeżdżać na narty.

OC przydaje się zwłaszcza zimą

Sople spadające z dachu, oblodzone schody do sklepu, śliska podłoga – zimą rośnie ryzyko szkód, za które odpowiada przedsiębiorca. Polisa OC pomoże mu uniknąć wypłaty odszkodowania w takich sytuacjach.

Nie każdy w rejestrze wie o swoim zadłużeniu. Sporo Polaków na czarnej liście

Od początku roku na czarną listę trafiło ponad 1 mln nierzetelnych płatników. Łączna kwota zaległości to 5,7 mld zł, a średni dług wynosi 17 711 zł.

Bez kominiarza polisa może nie zadziałać po pożarze

Żeby otrzymać odszkodowanie po pożarze, trzeba przedstawić odpowiednie dokumenty. Ubezpieczenie nie pomoże, jeśli nie będzie przeglądu komina.

Jak trzymać koszty jedzenia w finansowych ryzach

Coraz więcej pieniędzy zostawiamy w sklepach na codzienne wydatki, w tym żywność. Spontaniczne robienie zakupów nie jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli chcemy trzymać koszty jedzenia w finansowych ryzach.

Wynajem, czyli co warto wiedzieć dla bezpieczeństwa

Polisę powinien mieć wynajmujący i najemca, choć każdy ubezpiecza co innego, bo do każdego co innego należy.