Regina Skibińska

Nie warto zaniżać sumy ubezpieczenia na wakacjach

Zbyt niska suma ubezpieczenia na wakacyjny wyjazd może skutkować tym, że w razie wypadku czy poważnego zachorowania część kosztów leczenia będziemy musieli pokryć z własnej kieszeni, a na powrót do domu airambulansem nasi bliscy będą roić zrzutkę w internecie.

Broker dobierze właściwą ochronę i pomoże ograniczyć ryzyko

Wybranie odpowiedniego ubezpieczenia nie jest łatwe. Gdyby firma chciała sama przeanalizować oferty rynkowe, musiałaby przebrnąć przez setki stron, w tym wiele załączników. Lepiej powierzyć to zadanie profesjonalistom.

Zabezpieczenie na wypadek niewypłacalności kontrahenta

Zapewnia odszkodowanie, które w razie braku płatności za towary czy usługi pokrywa 80–90 proc. straty. Dzięki temu firma może utrzymać płynność oraz np. wypełnić swoje zobowiązania podatkowe. Tak działa ubezpieczenie należności.

Ryzykowne oszczędzanie na składce

Rosnąca inflacja może sprawić, że firmy będą niedoubezpieczone i w związku z tym narażone na duże ryzyko. Dlatego tak ważne jest prawidłowe ustalenie oraz bieżąca aktualizacja sumy ubezpieczenia.

Polisa pomoże ograniczyć szkody wywołane przerwą w dostawie prądu

Brak energii elektrycznej paraliżuje praktycznie każdą działalność gospodarczą. Zakup ubezpieczenia na wypadek takiej awarii powinni rozważyć przedsiębiorcy z różnych branż.

Inflacja niejedno ma imię. Te ubezpieczenie zdrożeją

Rosnące koszty likwidacji szkód, wzrost odszkodowań oraz rekomendacje KNF spowodują podwyżki cen polis.

Rosną koszty ubezpieczeń dla firm budowlanych

Inflacja powoduje, że towarzystwa podwyższają składki przy zawieraniu nowych umów, ale też zmusza przedsiębiorstwa do podnoszenia sum ubezpieczenia w trakcie umowy.

Hydraulik z polisy to spora oszczędność? Jak działa assistance

Jeśli w niedzielny wieczór musimy wezwać hydraulika czy elektryka, to możemy być pewni, że nie zapłacimy mało. Assistance pomoże uniknąć takich wydatków.

Odszkodowanie za upadek na śliskim chodniku i oberwanie soplem. Co udowodnić

Pechowcy, którzy upadli na oblodzonym chodniku czy oberwali soplem w głowę i doznali obrażeń, mają szansę na odszkodowanie.

Majątek firmy pod ochroną

Ubezpieczenie mienia od pożaru oraz innych zdarzeń losowych to podstawowa polisa dla każdego przedsiębiorstwa. Dzięki niej może ono liczyć na wsparcie finansowe ze strony towarzystwa, co pomaga wybrnąć z poważnych kłopotów.