Regina Skibińska

Polisy OC muszą zdrożeć . Podwyżki cen nie dotykają po równo wszystkich

Konieczność podniesienia składek za komunikacyjne polisy OC zapowiedział Jacek Jastrzębski, przewodniczący KNF.

Zalanie mieszkania sąsiadowi. Kto musi płacić, gdy z sufitu kapie woda

Zalałeś sąsiadowi mieszkanie? To nie zawsze jest twoja wina. Za szkodę może odpowiadać zarządca, zdarzają się też sytuacje, gdy nikt nie ponosi winy za zalanie i nikt nie musi wypłacać odszkodowania.

Kupno używanego auta, a polisa OC sprzedającego. Co warto wiedzieć

Jeżeli nabywca auta chce korzystać z polisy sprzedającego, musi pamiętać, że ubezpieczenie OC nie przedłuży się automatycznie na kolejny okres 12 miesięcy. Automatycznie nie przedłuży się także ubezpieczenie krótkoterminowe.

Komu zgłosić szkodę po kolizji z obcokrajowcem

Co roku na polskich drogach dochodzi do kilkunastu tysięcy wypadków i kolizji, których sprawcami są kierowcy z zagranicy i choć dzięki pandemii ich liczba w 2020 r. spadła, to pechowy kierowca nadal może trafić na pirata na zagranicznych numerach rejestracyjnych.

Co robić, gdy wyślemy pieniądze na zły rachunek bankowy

Pomyłka przy przelewaniu środków finansowych może skutkować utratą pieniędzy. Są jednak rozmaite możliwości dochodzenia ich zwrotu.

Coraz więcej Polaków traci pieniądze po rozmowie telefonicznej z "bankiem"

Rzecznik finansowy coraz częściej interweniuje w sprawie utraty środków przez klientów banków w wyniku nieautoryzowanych transakcji.

Zadośćuczynienie za zerwane więzi rodzinne. Tu prawo działa wstecz

Dziecko urodzone po wypadku rodzica ma prawo do zadośćuczynienia za zerwanie więzi.

Ubezpieczyciel nie może się spóźnić z wypłatą OC. Kara KNF dla PZU

Niedawno Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na PZU karę za opóźnienia w wypłacie odszkodowań z komunikacyjnego ubezpieczenia OC.

Od nowego roku urosną kary za brak OC

Wzrost wynagrodzenia minimalnego to dobra wiadomość dla osób najsłabiej zarabiających, ale zła dla kierowców, którzy wbrew obowiązkowi nie kupują komunikacyjnej polisy OC.

Z inwestycjami alternatywnymi trzeba ostrożnie. Mogą się zemścić

Inwestować można praktycznie we wszystko, lokowanie pieniędzy jednak w niestandardowy sposób może zemścić się na niedoświadczonym inwestorze ich utratą.