Przyszłość frankowiczów oraz ustawy, która ma im pomóc, cały czas stoi pod znakiem zapytania

Spekulacje wokół możliwych zmian w ustawie frankowej testują siłę nerwów bankowych inwestorów. Na razie jednak nie ma nowych propozycji.

Publikacja: 08.05.2016 22:00

Podana przez agencję Reutersa informacja, jakoby polski rząd rozważał odstąpienie od forsowania przymusowego przewalutowania kredytów frankowych wywołała w piątek wzrost kursów bankowych akcji. Szybko jednak się okazało, że nie było podstaw do wyciągania takich wniosków i na decyzje w tej sprawie trzeba poczekać jeszcze kilka tygodni. – Kancelaria Prezydenta powołała zespół niezależnych ekspertów, który pracuje nad zmodyfikowaną wersją ustawy. Koniec prac przewidziany jest na przełom maja i czerwca. Dopiero wtedy będzie można mówić o konkretnych: poprawionych lub uzupełnionych zapisach projektu tzw. ustawy frankowej. Dziś nie ma jeszcze w tym względzie żadnych konkluzji – tłumaczy Marek Magierowski, dyrektor biura prasowego prezydenta.

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Banki
Lista hańby. Największe banki UE wciąż wspierają rosyjską wojnę
Banki
Lepszy początek roku Deutsche Banku, gorszy BNP Paribas
Banki
Saga frankowa drenuje banki. Czy uchwała Sądu Najwyższego coś zmieni?
Banki
Zmiany w zarządzie największego polskiego banku. Nowy wiceprezes PKO
Materiał Partnera
Kredyt Unia to wsparcie dla beneficjentów dotacji unijnych, w tym środków z KPO
Materiał Promocyjny
Co czeka zarządców budynków w regulacjach elektromobilności?