Monika Krześniak-Sajewicz

Monika Krześniak-Sajewicz

Dziennikarka ekonomiczna

absolwentka polityki społecznej na Wydziale Dzinnikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Pisze o bankowości i finansach.

Krzysztof Pietraszkiewicz: Sześciopak może być przedłużony

Nie należy bagatelizować faktu, że ewentualne przewalutowanie kredytów mieszkaniowych może w przyszłości okazać się bardzo niekorzystne dla klientów – mówi prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz.

Nowy system autoryzacji w e-bankowości

mBank testuje innowacyjną metodę. Jeśli się przyjmie, zastąpi kody SMS.

PKO Leasing szykuje ofensywę

Spółka planuje szybką fuzję operacyjną z Raiffeisen Leasing, wyjście na nowe zagraniczne rynki i obsługę start-upów.

Michał Gajewski stanął na czele BZ WBK

Michał Gajewski objął we wtorek funkcję prezesa Banku Zachodniego WBK. Rada Nadzorcza powołała go już na to stanowisko 16 maja br. informując jednocześnie, że formalnie obejmie je po uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego (co nastąpiło 9 sierpnia br.) oraz po wypełnieniu poprzednich zobowiązań zawodowych.

Złoty będzie nadal słaby w 2017 roku. Dolar się umocni

Dolar w przyszłym roku może być najdroższy od 15 lat. Na szczęście zadłużenie Polski w amerykańskiej walucie nie jest duże.

Banki przychylne małym firmom

Za najbardziej przyjazne banki dla przedsiębiorców uznano BZ WBK oraz Bank Spółdzielczy w Jastrzębiu-Zdroju i Pomorski Bank Spółdzielczy w Świdwinie.

Młodzi wolą wydawać na podróże niż na rzeczy

Pokolenie Millennium oszczędza raczej na doświadczenia niż rzeczy - Wojciech Rybak, członek zarządu Banku Millennium odpowiedzialny za rynek detaliczny

Młodzi wolą wydawać na podróże niż na rzeczy

Pokolenie Millennium oszczędza raczej na doświadczenia niż rzeczy – Wojciech Rybak, członek zarządu Banku Millennium odpowiedzialny za rynek detaliczny

Alior po fuzji z BPH planuje zwolnienia grupowe

Alior planuje zwolnienia grupowe. Mają potrwać do 2017 roku i objąć maksymalnie 2,6 tys. pracowników.

Prywatna polisa dla dzieci rolników z KRUS

Dzieci ubezpieczonych w KRUS zostaną objęte dodatkowym ubezpieczeniem NNW wykupionym w prywatnej spółce. W przypadku ZUS-owców nie byłoby to możliwe.